10 pomysłów na biznes w domu! Cz. 2

29 Wrz 2020

2020 rok zmienił wiele. Zapewne nikt wcześniej nie spodziewał się, że ten szybko pędzący świat nagle zatrzyma się na kilkadziesiąt dni, a cały biznes będzie zastanawiał się nad swoim "być albo nie być" lub ostatecznie zostanie przeniesiony do wirtualnego świata.

Ten rok pokazał, że biznes w domu to jeden z najodporniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy. Co więc warto robić w domu i przy tym zarabiać? Oto kolejne propozycje na domowy biznes:

1.  Dietetyk online

Koronawirus pokazał, że konsultacje online to świetne rozwiązanie i wielu przypadkach ta usługa niczym nie różni się od stacjonarnej wizyty. Dietetyk online może bez problemu pracować z klientem/pacjentem za pomocą Internetu. Może ustalać diety, korygować je i przy tym zarabiać z domu. Co ważne, ten biznes zawsze ma i będzie miał popyt, ponieważ ilość osób zmagających się z utratą wagi lub nietolerancjami pokarmowymi stale rośnie.

2. Prawnik online

To również często popularna alternatywa do stacjonarnej kancelarii. Usługi prawnicze online to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w wynajem lokalu lub chcą połączyć "dorabianie" z pracą na etacie.

3. Projektant wnętrz, mebli

Wcale nie musisz mieć lokalu, aby doradzać klientom w sprawach urządzania mieszkań, czy projektowania wnętrz. Większość architektów, dekoratorów konsultuje się ze swoimi klientami właśnie za pośrednictwem Internetu.

4.  Programista, grafik, marketingowiec

To jedne z zawodów, które cieszą się dużym zapotrzebowaniem. Większość programistów pracuje z domu, ponieważ jako firma przejmuje zlecenie na realizację konkretnego zadania. W tych zawodach najlepiej pracować "na własną rękę". Praca na etacie nie ogranicza i pozwala na realizację wybranych zleceń.

5. Usługi krawieckie

Zdarzyło Ci się, że szukałeś/aś na szybko krawcowej i okazało się, że po prostu takich osób już prawie nie ma? No właśnie. Ten zawód "umiera", a zapotrzebowanie na przeróbki wcale nie maleje. A przecież można świadczyć usługi krawieckie z własnego domu? Wystarczą tylko umiejętności, maszyna do szycia i chęci.

6. Psi fryzjer

To kolejna propozycja biznesu domowego.  Jest to jednak biznes, który będzie wymagał od Ciebie przygotowania pomieszczenia i zakupienia odpowiednich rzeczy oraz stałego dostępu do wody.

7. Copywriter

Autor tekstów i sloganów reklamowych to coraz częściej poszukiwany zleceniobiorca. To również doskonała propozycja na rozwijanie domowego biznesu. Możesz zarówno pisać dla polskich firm jak i poszukać zleceń od tych zagranicznych. Przed rozpoczęciem zlecenia warto sprawdzić oferty. Ceny bowiem są dość różne i niektóre zdecydowanie zbyt niskie w porównaniu do oczekiwań klienta.

8. Naprawa sprzętu komputerowego

To biznes idealny dla majsterkowiczów i cierpliwych osób. Największą zaletą tego jest fakt, że takie osoby mogą robić to co lubią jednocześnie nie wychodząc z domu. Nie potrzeba w tym wypadku wynajmować lokalu i tracić pieniędzy na czynsz.

9.  Dropshipping

Do tego biznesu musisz biegle posługiwać się językiem obcym. Przydadzą się także zdolności sprzedażowe. Dropshipping to nic innego jak model e-handlu. Praca w tym modelu polega na przygotowywaniu ofert i dbaniu o cały proces sprzedaży.

 10. Lektor

Czy wiesz, że YouTube stale współpracuje z osobami, które użyczają swoich głosów do materiałów video? Lektor znajdzie także zlecenia w agencjach reklamowych. Może także nawiązać współpracę z domem mediowym. To idealna praca dla osób, które mają charyzmatyczny głos oraz posiadają pomieszczenie, które będzie dobrze wygłuszone.

Przeczytaj zanim zaczniesz...

Pamiętaj, że aby rozpocząć biznes w domu musisz mieć na to miejsce. W wielu przypadkach wystarczy biurko, gdzie możesz postawić laptopa i tyle. Czasem jednak trzeba znaleźć więcej miejsca, w szczególności jeśli będziemy coś naprawiać/produkować. Zastanów się także jakie zasoby posiadasz - drukarkę, laptopa, samochód. Mniej wtedy wydasz na start.  Pamiętaj także, że najlepiej robić to co się umie lub co się lubi robić.

By zarabiać nie musisz zakładać również firmy. Możesz swobodnie dorabiać, jeśli zgłosisz swoje usługi jako działalność niezarejestrowaną. Pamiętaj jednak, że Twój przychód nie może przekraczać połowy minimalnego wynagrodzenia brutto z prowadzonej przez Ciebie działalności nierejestrowanej. Plusem jest jednak to, że pozostałe przychody (praca na etat, zlecenie) nie sumują się z wygenerowanym przychodem z działalności nierejestrowanej. Takie rozwiązanie daje Ci możliwość sprawdzenia, czy prowadzenie domowego biznesu jest dla Ciebie opłacalne. Może być także doskonałą trampoliną do dalszego rozwoju.

***

Polecamy także:

10 pomysłów na biznes w domu!

10 pomysłów na biznes w domu! cz.1

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook
x
Zapisz się do newslettera