10 pomysłów na biznes w domu! Cz. 2

29 wrz 2020

2020 rok zmienił wiele. Zapewne nikt wcześniej nie spodziewał się, że ten szybko pędzący świat nagle zatrzyma się na kilkadziesiąt dni, a cały biznes będzie zastanawiał się nad swoim "być albo nie być" lub ostatecznie zostanie przeniesiony do wirtualnego świata.

Ten rok pokazał, że biznes w domu to jeden z najodporniejszych sposobów na zarabianie pieniędzy. Co więc warto robić w domu i przy tym zarabiać? Oto kolejne propozycje na domowy biznes:

1.  Dietetyk online

Koronawirus pokazał, że konsultacje online to świetne rozwiązanie i wielu przypadkach ta usługa niczym nie różni się od stacjonarnej wizyty. Dietetyk online może bez problemu pracować z klientem/pacjentem za pomocą Internetu. Może ustalać diety, korygować je i przy tym zarabiać z domu. Co ważne, ten biznes zawsze ma i będzie miał popyt, ponieważ ilość osób zmagających się z utratą wagi lub nietolerancjami pokarmowymi stale rośnie.

2. Prawnik online

To również często popularna alternatywa do stacjonarnej kancelarii. Usługi prawnicze online to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w wynajem lokalu lub chcą połączyć "dorabianie" z pracą na etacie.

3. Projektant wnętrz, mebli

Wcale nie musisz mieć lokalu, aby doradzać klientom w sprawach urządzania mieszkań, czy projektowania wnętrz. Większość architektów, dekoratorów konsultuje się ze swoimi klientami właśnie za pośrednictwem Internetu.

4.  Programista, grafik, marketingowiec

To jedne z zawodów, które cieszą się dużym zapotrzebowaniem. Większość programistów pracuje z domu, ponieważ jako firma przejmuje zlecenie na realizację konkretnego zadania. W tych zawodach najlepiej pracować "na własną rękę". Praca na etacie nie ogranicza i pozwala na realizację wybranych zleceń.

5. Usługi krawieckie

Zdarzyło Ci się, że szukałeś/aś na szybko krawcowej i okazało się, że po prostu takich osób już prawie nie ma? No właśnie. Ten zawód "umiera", a zapotrzebowanie na przeróbki wcale nie maleje. A przecież można świadczyć usługi krawieckie z własnego domu? Wystarczą tylko umiejętności, maszyna do szycia i chęci.

6. Psi fryzjer

To kolejna propozycja biznesu domowego.  Jest to jednak biznes, który będzie wymagał od Ciebie przygotowania pomieszczenia i zakupienia odpowiednich rzeczy oraz stałego dostępu do wody.

7. Copywriter

Autor tekstów i sloganów reklamowych to coraz częściej poszukiwany zleceniobiorca. To również doskonała propozycja na rozwijanie domowego biznesu. Możesz zarówno pisać dla polskich firm jak i poszukać zleceń od tych zagranicznych. Przed rozpoczęciem zlecenia warto sprawdzić oferty. Ceny bowiem są dość różne i niektóre zdecydowanie zbyt niskie, w porównaniu do oczekiwań klienta.

8. Naprawa sprzętu komputerowego

To biznes idealny dla majsterkowiczów i cierpliwych osób. Największą zaletą tego jest fakt, że takie osoby mogą robić to co lubią - jednocześnie nie wychodząc z domu. Nie potrzeba w tym wypadku wynajmować lokalu i tracić pieniędzy na czynsz.

9.  Dropshipping

Do tego biznesu musisz biegle posługiwać się językiem obcym. Przydadzą się także zdolności sprzedażowe. Dropshipping to nic innego jak model e-handlu. Praca w tym modelu polega na przygotowywaniu ofert i dbaniu o cały proces sprzedaży.

 10. Lektor

Czy wiesz, że YouTube stale współpracuje z osobami, które użyczają swoich głosów do materiałów video? Lektor znajdzie także zlecenia w agencjach reklamowych. Może także nawiązać współpracę z domem mediowym. To idealna praca dla osób, które mają charyzmatyczny głos oraz posiadają pomieszczenie, które będzie dobrze wygłuszone.

Przeczytaj zanim zaczniesz...

Pamiętaj, że aby rozpocząć biznes w domu musisz mieć na to miejsce. W wielu przypadkach wystarczy biurko, gdzie możesz postawić laptopa. Czasem jednak trzeba znaleźć więcej miejsca, w szczególności jeśli będziemy coś naprawiać/produkować. Zastanów się także jakie zasoby posiadasz - drukarkę, laptopa, samochód.

By zarabiać, nie musisz zakładać również firmy. Możesz swobodnie dorabiać, jeśli zgłosisz swoje usługi jako działalność niezarejestrowaną. Pamiętaj jednak, że Twój przychód nie może przekraczać połowy minimalnego wynagrodzenia brutto z prowadzonej przez Ciebie działalności nierejestrowanej. Plusem jest jednak to, że pozostałe przychody (praca na etat, zlecenie) nie sumują się z wygenerowanym przychodem z działalności nierejestrowanej. Takie rozwiązanie daje Ci możliwość sprawdzenia, czy prowadzenie domowego biznesu jest dla Ciebie opłacalne. Może być także doskonałą trampoliną do dalszego rozwoju.

***

Polecamy także:

10 pomysłów na biznes w domu!

10 pomysłów na biznes w domu! cz.1

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook