10 pomysłów na biznes w domu!

14 wrz 2020

2020 rok zmienił wiele. Zapewne nikt wcześniej nie spodziewał się, że ten szybko pędzący świat nagle zatrzyma się na kilkadziesiąt dni, a cały biznes będzie zastanawiał się nad swoim "być albo nie być" lub ostatecznie zostanie przeniesiony do wirtualnego świata.

Ten rok pokazał, że biznes w domu to jeden z najodporniejszych sposobów zarabiania pieniędzy. Co więc warto robić w domu i przy tym zarabiać?

1. Sklep internetowy

To standardowa propozycja, która w dobie koronawirusa stała się bardzo popularna. Co ciekawe, chcąc prowadzić biznes w Internecie wcale nie musisz zatrudniać wykwalifikowanych programistów. Możesz skorzystać z gotowych szablonów i samodzielnie dokonywać prostych zmian na swojej stronie. Do prowadzenia sklepu internetowego nie musisz zakładać również firmy. Możesz swobodnie dorabiać, jeśli zgłosisz swoje usługi jako działalność niezarejestrowaną. Pamiętaj jednak, że Twój przychód nie może przekraczać połowy minimalnego wynagrodzenia brutto z prowadzonej przez Ciebie działalności nierejestrowanej. Plusem jest jednak to, że pozostałe przychody (praca na etat, zlecenie) nie sumują się z wygenerowanym przychodem z działalności nierejestrowanej.  Takie rozwiązanie daje Ci możliwość sprawdzenia, czy prowadzenie sklepu internetowego jest dla Ciebie opłacalne. Co więcej, może być doskonałą trampoliną do rozwoju Twojego sklepu niższym kosztem - bez opłat skarbowych i ZUS.

2. Szkolenia i korepetycje

Zainteresowanie edukacją jest obecnie wielokrotnie większe niż kiedykolwiek. Może warto więc podzielić się z innymi swoją wiedzą odpłatnie? Praca w tej branży może być doskonałym pomysłem na "załatanie dziury" w  domowym budżecie ( działalność nierejestrowana) lub okazać się stałym biznesem, w postaci prowadzenia firmy. W branży edukacyjnej można znaleźć także wiele ciekawych "gotowych" pomysłów na biznes w postaci franczyzy.

10 pomysłów na biznes w domu!

3. Portal internetowy

To propozycja dla typowych freelancerów, którzy lubią pisać i widzą potrzebę uruchomienia nowego serwisu internetowego. Tutaj również znajdziemy dużą bazę franczyzowych domen, które oferują gotowe rozwiązanie na prowadzenie własnego portalu internetowego. Te franczyzowe to przede wszystkim portale regionalne.

5. Wirtualna asystentka/asystent

Czy ktoś powiedział, że biznes w domu jest tylko dla informatyka? Wiele firm potrzebuje wirtualnych pracowników. Jest to wygodne rozwiązanie dla obu stron. Wirtualny asystent zajmuje się umawianiem spotkań, pilnowaniem kalendarza, ustalaniem podróży biznesowych czy odpisywaniem na maile.

6. Prowadzenia kanałów na social mediach

To coraz częściej spotykany pomysł na biznes. Jeśli prowadzisz aktywnie swój profil na mediach społecznościowych, to jest prawdopodobne, że Twój kanał może okazać się "zachętą" potencjalnego pracodawcy do prowadzenia social mediów jego firmy. Firmy rekrutujące na to stanowisko muszą bowiem wiedzieć, czy potrafisz obsługiwać social media i czy Twoje działania są efektywne. Dlatego możesz się spodziewać "zewnętrznego monitoringu" Twojego Facebooka lub kanału, który prowadzisz.

7. Tłumaczenia

Władasz biegle językiem obcym? W domu możesz zająć się tłumaczeniem tekstów. Zleceń dla freelancerów w tej branży jest bardzo dużo. Pamiętaj, że solidne dorobienie do pensji gwarantują tłumaczenia z mało popularnych języków takich jak: szwedzki, chiński czy serbski.

8. Księgowość

Do obsługi klientów nie potrzebujesz wieżowca w centrum Warszawy. Wystarczy laptop, telefon, drukarka i trochę miejsca na dokumenty. Księgowość firm możesz prowadzić nawet z domku w Bieszczadach. A faktury i potrzebne dokumenty przekazywać sobie w postaci zdjęć, czy skanu.

9. Buzz marketing

Jeśli myślisz o mniej "zobowiązującym" biznesie, to może warto przyjrzeć się bliżej Buzz marketingowi. W tym biznesie zapłacą Ci za pisane komentarzy. Musisz mieć jednak świadomość, że ta praca jest typowo chałupnicza. By zarobić pieniądze, musisz umieszczać jak najwięcej  komentarzy. Zazwyczaj za jeden komentarz możesz otrzymać od 1 do 3 złotych.

10. Pieczenie ciast

Uwielbiasz gotować? Pieczesz ciasta dla całej rodziny? Przerób hobby w biznes. Wystarczy, że zrobisz swoim arcydziełom kilka fotek i umieścisz je na social media. To również biznes, który możesz prowadzić w postaci działalności niezarejestrowanej.

Nowe pomysły na domowy biznes w kolejnym tekście!

***

Polecamy także:

Pomysł na wdzięczny biznes!

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook