15 nowych lokali w sieci Fit Cake! W planach master franczyza!

19 sie 2021
źródło: materiały prasowe

Sieć Fit Cake powiększyła się w okresie wakacyjnym o 15 lokali. Aktualnie działa 48 punktów Fit Cake. Przypomnijmy, że sieć postawiła sobie za cel, że do końca tego roku będzie skupiać 50 punktów. W planach sieci jest także master franczyza - czyli ekspansja na zagraniczne rynki. - W związku z tym, że w Polsce działa aktualnie już 48 naszych NieCukierni, jesteśmy o krok od liczby, która na początku roku robiła na nas wrażenie - 50 punktów Fit Cake. Zdecydowanie musimy podnieść sobie poprzeczkę -  mówi Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake.

Wakacje to zwykle czas wypoczynku, ale nie u nas. Mieliśmy ręce pełne roboty. W czerwcu uruchomiliśmy 5 punktów, w lipcu 4, w sierpniu 6. Ostatnie otwarcia odbyły się 14 sierpnia. Nowe lokale powstały w Lublinie i Kaliszu. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu otworzymy Fit Cake w Pleszewie i Pruszkowie - mówi Kościuk.

Co o Fit Cake mówią franczyzobiorcy?

- Kwestia zdrowia stała się teraz najistotniejsza. Kiedyś mówiliśmy, że w każdym mieście jest 15 proc. świadomych konsumentów dbających o swoją dietę. Do nich się zwracaliśmy. Statystykę tę trzeba już zweryfikować. Z naszych obserwacji wynika, że na pewno grupa ta powiększyła się o kilka punktów procentowych - dodaje Ewelina Choińska, współwłaścicielka marki Fit Cake. 

- Z doświadczania wiemy, że największe szanse w branży gastro mają ci, którzy decydują się na coś nieoczywistego, coś co się dopiero rozwija i ma duży potencjał - mówi franczyzobiorczyni Fit Cake, któraprowadzi swoje punkty w radomsku i Stalowej Woli. 

Będzie kolejny rekord?

Chcemy więc uaktualnić nasz biznesowy plan na ten rok, ponieważ spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania franczyzą Fit Cake - prognozuje Rafał Kościuk. - Ostrożnie szacuję, że w grudniu na polskim rynku będzie działało około 65 naszych lokali. Jesteśmy w trakcie podpisywania kolejnych kilkunastu umów franczyzowych. Nie ukrywam jednak, że nie obraziłbym się, gdyby okazało się, że ta liczba też jest zaniżona - dodaje Kościuk.

Fit Cake informuje, że coraz odważniej spogląda w stronę zagranicy. Master franczyza Fit Cake miałaby się rozwijać w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Malcie.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook