2020- rok największych inwestycji w sieci Żabka

23 paź 2020
źródło: materiały prasowe

2020 rok to czas największych inwestycji w historii  Żabki. Mimo ciężkiej sytuacji gospodarczej, związanej z pandemią koronawirusa, sieci udało się uruchomić w tym roku kilka dużych inwestycji. W październiku br. sieć uruchomiła 7. centrum logistyczne. Znajduje się ono w Tyńcu Małym pod Wrocławiem. Obiekt ma obsługiwać 600 sklepów Żabka.

Całkowita powierzchnia nowego centrum logistycznego to blisko 21 tysięcy mkw., a powierzchnia magazynowa z chłodnią zajmuje obszar ponad 19 tysięcy mkw. Pozostała przestrzeń została wykorzystana na pomieszczenia biurowe. W centrum logistycznym zastosowano nowoczesny system chłodzenia oparty na ekologicznym czynniku CO₂, który posiada najniższy z grupy czynników chłodniczych potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.

W tym roku dokonaliśmy największych w historii Żabki inwestycji w nowoczesny łańcuch dostaw, mających uczynić go jak najbardziej optymalnym i przyjaznym dla środowiska. Na początku roku uruchomiliśmy mroźnię k. Warszawy. W trzecim kwartale uruchomiliśmy magazyn mroźniczo-chłodniczy w Komornikach k. Poznania. To wyjątkowy obiekt, w którym zastosowanych jest wiele rozwiązań proekologicznych, oszczędzających energię oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. W październiku br. z kolei otworzyliśmy nowy magazyn przeładunkowy w Łodzi oraz nowe centrum logistyczne w Tyńcu k. Wrocławia, które w tym regionie zapewni nam jeszcze lepszą efektywność i wpłynie na zdolność operacyjną całego łańcucha logistycznego Żabki, które obecnie obejmuje 7 centrów logistycznych w całej Polsce. Dzięki uruchomieniu nowych obiektów, zapewniliśmy ok. pół tysiąca dodatkowych miejsc pracy na rynkumówi Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w firmie Żabka Polska.

Rozbudowa centrów logistycznych w 2020 roku ma na celu pomóc sieci w rozwijaniu sieci sklepów. Obecnie pod szyldem Żabka działa ponad 6600 sklepów. Wzmocnienie łańcucha dostaw dla franczyzobiorców to gwarancja wysokiej jakości obsługi logistycznej ich sklepów w ramach sieci Żabka.

***

Polecamy także:

Druga fala pandemii - czy firmy są na to gotowe?

Druga fala pandemii - czy firmy są na to gotowe?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook