2020 rok - żniwa dla punktów kurierskich?

21 gru 2020
źródło: newseria

Branża kurierska wspólnie twierdzi, że pandemia koronawirusa i rotacyjne zamknięcie galerii handlowych wpłynęły na szczyt zamówień online. Według ekspertów, zyski firm kurierskich w 2020 roku mogą zostać uznane za rekordowe. 

-  Szczyt paczkowy w DHL Parcel to wzrosty wolumenów od 40 do 60 proc., a w najgorętszych okresach obsługujemy nawet 100 proc. więcej paczek. Szykujemy się do tego szczytu już od września, m.in. przygotowując obsadę kurierską, pracowników magazynów i sortowni – mówił Maciej Dudek, menedżer sieci partnerskiej DHL Parcel w wywiadzie dla Newseria Biznes. – Rozwój sieci punktów obsługi paczek to jeden z elementów przygotowań. W tej chwili sieć liczy 10 tys. punktów, co przekłada się na możliwość obsłużenia ok. 100 tys. paczek dziennie (...) Po pierwsze, uruchomiliśmy 2 tys. nowych lokalizacji, zwiększając zasięg w małych miejscowościach, ale także zwiększając gęstość punktów w dużych miastach. Rozszerzyliśmy też liczbę punktów z usługą płatności za pobraniem przy odbiorze paczki o 650 sklepów sieci Inmedio. Tym samym usługa jest już dostępna w ponad 7,5 tys. punktów. Odnotowaliśmy też wyższe wyniki zadowolenia odbiorców, które sięgnęły 74 punkty w badaniu NPS –dodaje  Maciej Dudek.

Z badań przedstawionych przez DHL wynika, że liczba paczek w 2020 roku zwiększyła się o 30 procent. Co ciekawe, DHL Parcel nawiązał współpracę z nowymi partnerami takimi jak Stokrotka, aby móc rozwijać kolejne punkty. A przed końcem grudnia paczki będą mogły być odbierane w sieci Top Market.  W tym roku operator logistyczny rozwijał również swoją sieć POP-ów poprzez marki z grupy Eurocash, czyli sklepy Lewiatan, Groszek i ABC.

Operator widząc coraz większe zainteresowanie zakupami online postanawia zwiększyć ilość placówek partnerskich w 2021 roku. – Sieć Stokrotka to ponad 600 lokalizacji w różnych formatach. W tym roku uruchamiamy pilotażowo 50 punktów w sieci Stokrotka Express, a dalszy rozwój planowany jest na przyszły rok (...) W 2021 roku planujemy uruchomić kolejnych kilka tysięcy punktów. Kluczowe dla nas będzie też zwiększanie liczby punktów z usługą płatności za pobraniem przy odbiorze, którą planujemy uruchamiać w punktach Eurocash oraz w punktach Stokrotka Express – mówi Maciej Dudek.

***

Polecamy także:

Sieć Biedronka z rekordową karą!

Sieć Biedronka z rekordową karą!

2020 rok - żniwa dla punktów kurierskich?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook