Chcesz prowadzić własną knajpę? Nie wiesz z jakiej propozycji franczyzowej skorzystać? Poznaj nasze 4 topowe pomysły na biznes w gastronomii.
Przed podjęciem każdej decyzji związanej z biznesem, należy znaleźć swoją niszę. To co wybierzesz, będzie zależeć od kapitału jakiego posiadasz. Znane, międzynarodowe marki gastronomiczne będą wymagały od Ciebie większego wkładu finansowego, zaś małych sieci franczyzowych jest tak dużo, że ciężko ustalić w którą opłaca się zainwestować.
Warto jest szukać rozwiązań biznesowych ciekawych, niejednoznacznych i takich, które się wyróżniają w tej stercie restauracji serwujących kebaby, chińszczyznę, burgery i makarony. Ponadprzeciętny biznes się opłaca. Pamiętaj, że w biznesie franczyzowym wszystko zależy w dużej mierze od lokalizacji.
Jeśli mieszkasz w mieście, gdzie na każdym rogu znajdziesz pizzerie lub budkę z kebabami, to poszukaj biznesów, które są inne niż wszystkie.
Vege
W dzisiejszych czasach dobre sieci franczyzowe oferujące dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej przeżywają rozkwit. Coraz więcej klientów szuka zmieników mięsa. A wegańskie restauracje cieszą się popularnością. Podobnie jest z vege słodyczami i lodami, które są nie tylko rozwiązaniem dla wegetarian, ale również na przykład dla osób cierpiących na nietolerancję laktozy.
Fit, zdrowy fast food
Era zdrowego jedzenia, slow food nadchodzi! To dobry moment na inwestycję w knajpę oferującą zdrowe posiłki. Oczywiście nadal popularne są również „diety pudełkowe” - coraz częściej zamawiane w większych miastach. Popularnością cieszą się także wszelkie restauracje, które posiadają certyfikaty BIO, EKO lub rekomendacje dietetyków. Ludzie poszukują jak najmniej przetworzonych, naturalnych produktów.
Lody rzemieślnicze
To kolejny pomysł na biznes. Lody rzemieślnicze, czyli produkowane na naturalnych składnikach i często posiadające unikalną recepturę od „pradziadów”. To się teraz kupuje! Na rynku istnieje wiele sieci franczyzowych, które szukają partnerów do współpracy. Klienci poszukują nowych, nietuzinkowych smaków i naturalności. Rzemieślnicze lodziarnie zachęcają smakiem, wielkością porcji oraz codziennymi nowościami. Większość z nich produkuje lody na bieżąco, dlatego codziennie zaskakuje klientów innymi pozycjami smakowymi. A kolejki do takich budek potrafią być naprawdę długie.
Pierogarnia
Wszystko prowadzi do tego, że chcemy być coraz bliżej natury i tradycji regionalnych. Pierogarnie przeżywają teraz odrodzenie. W sieci znajdziesz wiele operatorów franczyzowych, którzy poszukują partnerów do otworzenia pierogarni. Przeanalizuj ich propozycje dokładnie a zdziwisz się z czego można zrobić farsz. Pierogi XXI wieku nie kojarzą się tylko i wyłącznie z serem.
Pamiętaj, każda z ofert franczyzy jest inna. Jedna może być biznesowym błędem do końca życia, inna zaś strzałem w dziesiątkę.
***
Polecamy także:
Najtańszy pomysł na biznes odzieżowy