4Mobility i blinkee.city łączą siły! McDonald's zamknie 150 lokali! - flesz tygodnia

16 kw. 2021
źródło: materiały prasowe

4Mobility i blinkee.city łączą siły. McDonald's zamknie 150 lokali. DHL inwestuje w samochody elektryczne. A Natura otworzyła kolejną drogerię w formacie agencyjnym. To jest kolejny flesz tygodnia od Franczyza INFO! Przeczytaj w skrócie.

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.

1. Carrefour wprowadza nowe rozwiązania w swoich samoobsługowych sklepach

Zlokalizowane w Warszawie przy Galerii Wileńskiej oraz na Białołęce, sklepy samoobsługowe otwarte są całą dobę. Sklepy bazują na technologii automatów sprzedażowych, które dopasowane są do charakteru produktów podawanych klientom za pomocą wind, gwarantując bezpieczeństwo artykułów nawet tak delikatnych jak jajka. Sprzedaż prowadzona jest poprzez panel dotykowy, co oznacza, że lista zakupowa oraz płatność przy pomocy karty odbywa się tylko raz, a odbiór zakupów realizowany jest w poszczególnych automatach sprzedażowych.

2. Obajtek po rozmowach z Polska Press

Prezes Grupy Orlen - Daniel Obajtek, spotkał się z przedstawicielami komisji międzyzakładowej związków zawodowych działających w grupie wydawniczej Polska Press. Na spotkaniu mówiono o sytuacji pracowników.

- Dzięki rozmowie przedstawicieli Komisji Międzyzwiązkowej z Polska Press uzyskaliśmy wiele informacji na temat prawdziwej sytuacji pracowników tej spółki: dziennikarzy, drukarzy, poligrafów, pracowników marketingu i biur reklamy. To co usłyszeliśmy na temat warunków pracy jest zdumiewające. Większość pracowników od 2008 roku nie miała podwyżek wynagrodzeń. W spółce nie istnieje przejrzysty system premiowania, ani nagradzania szeregowych pracowników. Szkoda, że RPO powołując się na wolność słowa, czy dostęp obywateli do informacji nie zainteresował się jak naprawdę wygląda sytuacja pracowników Polska Pressmówił Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN ORLEN.

Przypomnijmy, że 8 kwietnia br. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał na wniosek RPO wykonanie decyzji Prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na dokonanie transakcji. A sam sąd uznał, że  postanowienie jest niezaskarżalne.

„ORLEN w ruchu” - w planach ma powstać około 900 obiektów

3. 50 nowych Bricomatów w Bricomarche!

Grupa Muszkieterów uruchomiła łącznie 50 bricomatów. Są to specjalne boksy, w których klienci mogą odebrać zamówione online produkty. Bricomaty to innowacyjne i autorskie rozwiązanie sieci Bricomarché, które umożliwiają bezkontaktowy odbiór towarów w systemie 24/7. W ostatnich tygodniach Muszkieterowie zamontowali Bricomaty w kolejnych miastach – maszyny są dostępne dodatkowo m.in. w Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głuchołazach, Gnieźnie, Kamiennej Górze, Lublińcu, Mławie, Oławie, Wolsztynie oraz Ząbkowicach Śląskich.

Dane pochodzące z raportu zrealizowanego na zlecenie Bricomarché jasno pokazały, że Polacy nadal chętnie przeprowadzają remonty, a pandemia nie zmieniła ich planów. My, jako sieć handlowa z branży dom i ogród, obserwujemy obecną sytuację i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Rozwiązania z zakresu e-commerce znacznie ułatwiają wyszukiwanie informacji o produktach w Internecie oraz późniejsze robienie zakupów. W związku z tym stale rozszerzamy listę lokalizacji, w których są dostępne Bricomaty. Obecnie działają one przy prawie co trzecim sklepie Bricomarché – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, Dyrektor Generalna sieci Bricomarché w Polsce.

4. DHL inwestuje w samochody elektryczne!

DHL planuje do końca roku powiększyć swoją flotę elektrycznych pojazdów do 500. W tegorocznych planach jest powiększenie o 150 samochodów elektrycznych. Będą z nich korzystać kurierzy realizujący dostawy na terenie dużych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk oraz Poznań.

5. 4Mobility i blinkee.city łączą siły!

Od 15 kwietnia br. te dwie polskie firmy będą łączyć swoje siły. Połączenie sprawi, że operatorzy stworzą największą flotę pojazdów sharingowych. Wspólna oferta spółek pozwoli na większe wykorzystanie zasobów każdego z operatorów. W przypadku blinkee.city będzie to baza skuterów, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Jeśli chodzi 4Mobility, w ofercie będą wykorzystane samochody z segmentu premium i aut elektrycznych. Pierwszy etap wdrażania wspólnej oferty obejmuje możliwość wypożyczenia pojazdów tych firm w miastach: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Rzeszów, Gdańsk, Gdynia oraz w Sopocie. Docelowo połączenie ma dotyczyć 30 miast.

- Podpisanie porozumienia między naszymi spółkami rozpoczyna pierwszą w Polsce ścisłą współpracę operatorów współdzielonej mobilności. Jej efektem będzie powstanie platformy mobilnościowej, pozwalającej na korzystanie z usługi transportowej w ramach pojęcia intermodalności miejskiej, korzystanie za pomocą jednego konta klienta z wszystkich pojazdów obu aplikacjach, a finalnie szybkiego i łatwego planowania podróży przy wykorzystaniu różnych środków transportu. Obserwujemy podobne trendy za granicą. Cieszę się, że mogliśmy wdrożyć tę koncepcję w Polsce jako pierwsi. Jest to szczególnie istotne w dobie przedłużającej się pandemii koronawirusa. Chcemy bowiem, aby nasi klienci mieli dostępną alternatywę dla komunikacji miejskiej, dającą im oczekiwany przez nich poziom bezpieczeństwa - mówi Paweł Błaszczak, prezes 4Mobility.

- Nasza kooperacja to połączenie sił dwóch polskich firm, które powstały z myślą o ograniczeniu korków i wygodniejszemu przemieszczaniu się mieszkańców miast. Wspieranie sharing-economy powinno być postrzegane przez miasta jako oczywista korzyść, ponieważ takie działania powodują, że poszczególne systemy komunikacji stają się wydajniejsze. Elektromobilność to też nasza wspólna szansa na czyste powietrze i lepsze życie w aglomeracjach (...) Docelowo planujemy rozszerzenie tego typu kooperacji na inne kraje, w których świadczymy usługiprzekonuje Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

4Mobility i blinkee.city łączą siły! McDonald's zamknie 150 lokali! - flesz tygodnia

6. Lewiatan ma ambitne plany!

- Naszą misją i naszą wizją, jest bycie największą siecią franczyzową sklepów detalicznych w Polsce. Taki mamy plan i cel. […] Trudno planować długoterminowo. W obecnej rzeczywistości plany na najbliższy rok już są planami bardzo długofalowymi. Niemniej jednak, chcemy rosnąć w tym roku minimum o 6% w obrocie detalicznym. Chcemy otworzyć 250 nowych sklepówpowiedział Robert Rękas rozmowie z Katarzyną Walterską z ISBnews.pl

4Mobility i blinkee.city łączą siły! McDonald's zamknie 150 lokali! - flesz tygodnia

7. Sieć Natura otwiera pierwszą agencyjną drogerię w Gdańsku!

Drogerie Natura powiększyły się o kolejną placówkę. Nowy sklep powstał w pasażu handlowym przy ul. Norwida 15. Obiekt ma 150 mkw. powierzchni sprzedaży. Sieć działa w formacie agencyjnym.

8. McDonald's zamyka 150 restauracji, znajdujących się w sklepach Walmart 

Jak podaje foxbusiness.com., McDonald's pod koniec lata, zamknie restauracje znajdujące się w sklepach Walmart w całych Stanach Zjednoczonych. Łącznie ma zostać zamkniętych 150 restauracji, które zlokalizowane były w sieci sklepów tego franczyzowego giganta (Walmart).  Pierwszą wiadomość o planach McDonald'si przekazał The Wall Street Journal.

Współpraca między McDonald's a Walmart trwa od około 30 lat. Pandemia jednak zmusiła sieć do zmiany koncepcji i redukcji niektórych lokalizacji. Walmart planuje przekształcić dawne lokalizacje McDonald’s w inne punkty gastronomiczne i usługowe.

4Mobility i blinkee.city łączą siły! McDonald's zamknie 150 lokali! - flesz tygodnia

9. Farmy fotowoltaiki mają 996 nowych inwestorów!

Kamil Kita, Członek Zarządu Berg Holding poinformował na linkedinie o zakończeniu emisji akcji.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Berg Holding w komunikacie giełdowym opublikował informację o otwarciu przez spółkę zależną NETSU S.A. sieci franczyzowej, oferującej model biznesowy w obszarze sprzedaży pomp ciepła FEHU SPLIT oraz URIZ MONOBLOK. W celu rozwoju sieci franczyzowej utworzona została spółka NETSU Dystrybucja Sp. z o.o. Sieć planuje ekspansję na terenie Polski, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

4Mobility i blinkee.city łączą siły! McDonald's zamknie 150 lokali! - flesz tygodnia

10. Gowin "za" odmrożeniem gospodarki

- To będzie decyzja całego rządu. Mojej decyzji proszę nie traktować jako zapowiedź, bo muszę te poglądy uzgodnić wewnątrz Rady Ministrów. Jednak jako stanowisko jednego z ministrów, nie tak mało istotnego w kontekście tematu o jakim rozmawiamy, bo odpowiedzialnego za gospodarkę, uważam że jak najszybciej powinniśmy otworzyć handel i usługi. W drugiej kolejności gastronomię i branżę fitness - powiedział Minister Gowin w programie In Business, realizowanym przez Business Insider Polska.

4Mobility i blinkee.city

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook