5 elementów sukcesu franczyzy

08 kw. 2022

Poza dobrą inwestycją i przewidywaniem wszelkich kwestii finansowych, istnieje 5 elementów sukcesu franczyzy, o których powinny pamiętać nowe firmy.

5 elementów sukcesu franczyzy. Siła komunikacji

Dobra komunikacja jest podstawą każdej udanej relacji. Bardzo ważne jest, aby istniały otwarte, pozytywne linie komunikacji między kierownictwem a pracownikami, między firmą (lub franczyzą) a centralą, między pracownikami i klientami. Brak komunikacji — lub myślenie, że jest się ze wszystkim samotnym — jest receptą na porażkę lub frustrację. To ona jest kluczowa we wszystkich scenariuszach biznesowych, a i w świecie franczyzy jest niezwykle ważna.

Aby komunikacja była naprawdę skuteczna, musi to być dwukierunkowa. To nie tylko kwestia wypychania informacji, to kwestia zaangażowania i wkładu. Jeśli prosisz ludzi, aby zaakceptowali nowy sposób robienia rzeczy, ważne jest, aby zarządzać oczekiwaniami poprzez jasne komunikowanie tego, co obejmuje ta wizja. Jasna komunikacja odgórna jest kluczem do tego, aby ludzie wiedzieli, czego się od nich oczekuje, a także aby utrzymać wysokie morale w przyszłości.

Czytaj również: Sieć Żabka uruchomiła platformę z ofertami pracy dla obywateli Ukrainy!

5 elementów sukcesu franczyzy. Powrót do podstaw

U podstaw franczyzy leży sprawdzony sposób budowania i rozwijania biznesu. Czasem warto wrócić do początku. Jeśli jesteś właścicielem franczyzy, poproś swojego franczyzodawcę o przeprowadzenie pełnego audytu twojej firmy. Dowiedz się, co robisz dobrze i gdzie mogłeś zboczyć z wytyczonego przez niego kursu.

Jeśli jesteś właścicielem lub menedżerem firmy i odwiedza cię centrala firmy, która ma sugestie, przyjmij informację zwrotną. Upewnij się, że od samego początku stawiasz sobie i innym wysokie standardy. Pociągaj wszystkich do odpowiedzialności, zwłaszcza siebie.

5 elementów sukcesu franczyzy. Nie odrzucaj zmiany

Wiele osób w biznesie boryka się ze zmianami. Żyjemy w czasach, gdy te są codziennością. Chociaż opanowanie i bycie świadomym roszad jest ważne, wymagają one również wysiłku, aby dostosować się do określonych priorytetów. Z punktu widzenia franczyzodawcy zapewnienie franczyzobiorcom odpowiedniego wsparcia, aby pomóc w zarządzaniu zmianą i we wdrażaniu, przynosi korzyści wszystkim.

Czytaj również: Franczyza a social media. Rola franczyzodawcy i franczyzobiorcy na przykładzie francuskim [RAPORT]

5 elementów sukcesu franczyzy. Ucz się od najlepszych

Skupianie się na reklamacjach i błędach to naturalna tendencja. Właściciele franczyzy mogą jednak odnieść znaczne korzyści, ucząc się od innych właścicieli franczyz, którzy z powodzeniem prowadzą działalność. Zadawaj pytania i dowiedz się, co robią, aby odnieść sukces. Możesz odkryć rzeczy, które mogłeś przegapić.

5 elementów sukcesu franczyzy. To ty zarażaj pozytywną energią

Ryba psuje się od głowy. Od głowy będzie również odżywać. Bądź pozytywnie nastawiony każdego dnia, zwłaszcza gdy zgubisz zamówienie lub spotkasz nieprzyjaznego klienta. To samo z entuzjazmem: to zaraźliwe! Ton głosu i uśmiech mają ogromne znaczenie. W rzeczywistości wszystkie te działania nie tylko zwiększają entuzjazm, ale także prowadzą do zwiększenia zysków i zadowolenia klientów.

Czytaj również: Gospodarka 2022-2023: Z tarczą, czy na tarczy? [RAPORT mBank]

Sprawdź nas także na Facebooku:

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Redakcję
facebook