5 powodów, dla których warto inwestować we franczyzę fitness

19 mar 2020
źródło: Business Franchise

Pomysłów na biznes jest miliony. Przed podjęciem decyzji należy jednak pomyśleć w jakim biznesie czujemy się dobrze. Franczyza klubów fitness ostatnio cieszy się popularnością. Co sprawia, że coraz większa liczba przedsiębiorców kusi się na taką współpracę?

Eksperci wskazują wielki „boom” jeśli chodzi o zainteresowanie Polaków usługami fitness. Dodatkowo trendy na 2020 rok ewidentnie wskazują, że ta franczyza może cieszyć się jeszcze większą popularnością.

Time West – współzałożyciel i dyrektor zarządzający 12RND Fitness dla Business Franchise powiedział, że według niego istnieje pięć powodów, dla których wchodzimy w "fitnessowy biznes". Oto one:

1. Potencjał

Według Westa jest to jeden z modeli franczyzowych, który na pewno zwróci franczyzobiorcy inwestycję. Dodatkowo uważa, że wbrew pozorom biznes nie wymaga wysokiego kapitału, w porównaniu do innych propozycji franczyzowych. Inni uważają również, że w dobie dbania o własne sylwetkę i zdrowie taki biznes zawsze będzie się cieszył popularnością. Jest także mniejsze ryzyko jego niepowodzenia.

2. Stabilność dochodów

Według Westa branża fitness przynosi większe korzyści finansowe. W dzisiejszych czasach wygląd ma duże znaczenie, więc wszelkie biznesy z nim związane uważane są za stabilniejsze dochodowo. Oczywiście w każdym biznesie jest ryzyko niepowodzenia. Niemniej badania pokazują, że na kluby fitness jest i będzie nadal popyt.

3. Styl życia

Prowadzenie klubu fitness jest idealnym pomysłem dla pasjonatów sportu, ale także osób, które chcą zmienić coś w swoim życiu. Według Westa jest to ciągle rozwijający się model biznesowy do którego można bardzo dużo wnieść i oprócz zarabiania pieniędzy czerpać z tego satysfakcję.

4. Wbrew pozorom jest to prosty biznes

West nie ma tu na myśli wielkich sieci klubów fitness, które na pewno wymagają większej znajomości branży i umiejętności zarządzania. Niemniej według niego ta franczyza jest stosunkowo prosta, w porównaniu do franczyz z branży finansów, nieruchomości, czy nawet edukacji.  Jest też branżą ciekawą i ciągle się rozwija.

5. Fitness zmienia życie

Piątym aspektem, który zachęca do otworzenia franczyzy fitness jest to, że prowadząc taki biznes masz stały kontakt z innymi ludźmi. Dodatkowo sam możesz zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia.

Większość z nas zdaje sobie sprawę jak ważna jest zdrowa dieta i ruch. Wielu z nas potrzebuje również motywacji do ćwiczeń. Dlatego siłownie i kluby ciągle są uważane potrzebne. Warto jednak przed uruchomieniem takiej franczyzy zadbać, aby podpisać umowę z firmą, która odpowiada nam finansowo i do tego ma dobre opinie. Nie należy także ulegać "modzie". Przed uruchomieniem każdego biznesu powinno się dokonać analizy SWOT i ustalić czego tak naprawdę się chce.

 

***

Trendy franczyzy 2020 -  w co warto zainwestować?

Trendy franczyzy 2020 -  w co warto zainwestować?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook