700 000 zł trafiło do franczyzobiorców Eurocash!

05 paź 2021
źródło: materiały prasowe

100 franczyzobiorców sieci ABC, Delikatesów Centrum, Lewiatana, Groszka, Euro Sklepu i Gamy zostało nagrodzonych w ramach konkursu "Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”.  Spośród ponad 1 000 zgłoszeń przyznano łącznie 100 nagród pieniężnych.  Środki z wygranej przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na dowolny cel - poinformował Eurocash. 

Korzenie przedsiębiorczości wyrastają z optymizmu właścicieli sklepów lokalnych. Widoczna jest ich radość życia, spokój, duma z własnej pracy, poczucie humoru, pogoda, nadzieja, miłość do rodziny, do ludzi, zainteresowanie zadowoleniem klientów. Pozytywne emocje zdecydowanie przeważają nad negatywnymi. I taka proporcja cechuje ludzi czynu, przedsiębiorców. To gwarancja rozwoju, trwania w przyszłości - powiedział prof. Henryk Mruk, emerytowany profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, członek jury konkursu „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”.

W ramach tegorocznej edycji, wybrano 100 przedsiębiorców, którzy otrzymali nagrody.  64% "Herosów" stanowili mężczyźni a 36% kobiety. Wyłonieni zwycięscy prowadzą swoje sklepy przede wszystkim w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Najwięcej, bo aż 39 „Herosów”, prowadzi swoje sklepy w miejscowościach mających poniżej 5 tys. mieszkańców. Większość z nich mieszka i prowadzi swój sklep w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. (...) 31 nagrodzonych przedsiębiorców prowadzi swój sklep pod szyldem sieci ABC, 17 Delikatesów Centrum, a 12 Lewiatana. Wyróżniono także 2 współpracowników sieci „abc na kołach” i 1 właściciela drogerii Koliber. Nagrody trafią także do 30 przedsiębiorców prowadzących sklepy pod szyldami Groszka, Euro Sklepu, Gamy oraz tych niezrzeszonych w żadnej sieci franczyzowej - czytamy w komunikacie Eurocash. 

– To, co mnie zaskoczyło, to odwaga i determinacja wielu przedsiębiorców, których historie biznesowe mieliśmy okazję poznać. Kiedy pojawiały się problemy, nie poddawali się, nie rezygnowali, nie załamywali rąk, ale szukali rozwiązań i z jeszcze większym zaangażowaniem parli do przodu. I odnosili sukces – powiedział Marek Zuber, ekonomista i analityk rynków finansowych, członek jury konkursu Eurocash.

Franczyzobiorców oceniano w 5 kategoriach

W tegorocznej edycji konkursu, przedsiębiorców oceniano w 5 kategoriach, tj. odwaga biznesowa, odpowiedzialność za innych, innowacyjność, wytrwałość w działaniu i motywacja do rozwoju. O wybraniu laureatów 75 nagród decydowało jury, które zwycięzcom przyznało po  7 500 zł. Pozostałych 25 laureatów otrzymało po 5 000 zł, a o ich wyborze decydowała publiczność, podczas głosowania internetowego.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook