Auchan przejmie Grupę Carrefour?

11 sty 2022
źródło: Bloomberg

Auchan rozważa wykupienie akcji Grupy Carrefour. Jak donosi agencja Bloomberg, wartość takiej transakcji miałaby wynosić około 19 mld euro. A transakcja zapewniłaby Auchanowi stanie się jednym z największych detalistów na świecie. 

Według doniesień medialnych. właśnie trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami Grupy Auchan a funduszami inwestycyjnymi na temat wspólnego przejęcia Grupy Carrefour. Połączenie tych gigantów sprawiłoby, że Auchan zyskałby awans wśród największych sieci na światowym rynku.

O przejęciu sieci Carrefour jest głośno już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że jesienią 2021 roku Auchan próbował kupić Carrefoura. Propozycja została jednak odrzucona przez francuskiego detalistę. Nowe negocjacje miały zaś zostać wznowione w grudniu 2021.

Mimo, że w ostatnim czasie Grupa Carrefour wycofała się już z rynku słowackiego i losy sklepów tej sieci ważą się także na rynku belgijskim i włoskim, to akcje sieci poszybowały w górę. Dla przykładu, 5 stycznia cena akcji Carrefoura wzrosła o 6% - podaje new-retail.ru.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook