Automaty Pharmashop24 mogą stać w przeróżnych lokalizacjach! A marża na sprzedawane w nich produkty jest wysoka

19 sty 2022
artykuł sponsorowany

Asortyment maszyn, których dystrybutorem jest Pharmashop24 może być bardzo szeroki. To zarówno leki OTC, jak i inne artykuły farmaceutyczne, drogeryjne, suplementy diety.

– Jest kilka grup, które szczególnie dobrze się sprzedają, niezależnie od lokalizacji automatu – mówi Marcin Janik z Pharmashop24. – Pierwsza z nich to tzw. produkty wstydliwe, jak prezerwatywy, żele intymne, środki na erekcję. Mają wysoką marżę i dużą rotację. Druga kategoria to produkty, które określam jako „pilnej potrzeby”, np. testy ciążowe, pojemniki na mocz. Do uniwersalnego, cieszącego się popularnością asortymentu należą też wszystkie produkty zawierające CBD, suplementy diety oraz leki OTC – dodaje. 

Automaty Pharmashop24 w różnych lokalizacjach

Pharmashop24 od kilku lat jest dystrybutorem automatów vendingowych, produkowanych we Włoszech. Tam funkcjonuje ich na rynku ok. 1 tys., w Polsce na razie mniej więcej 30. Stoją w dużych i małych miastach, na dworcach, miasteczkach studenckich, osiedlach, przy aptekach, klubach fitness.

– Każda maszyna jest przygotowywana od podstaw, zgodnie z oczekiwaniami klienta, który ją zamawia – podkreśla Marcin Janik. – Możemy ją okleić naszym logo, albo logo wybranym przez klienta dodaje. 

Generalnie są trzy rodzaje automatów: małe, średnie i duże. Największy pomieści 90 rodzajów opakowań, po kilkanaście sztuk każdego. Ceny maszyn to od 45 do 80 tys. zł netto. Można posiłkować się leasingiem.

– Obecnie wprowadzamy na rynek najnowocześniejszą wersję, która umożliwia m.in. rozmowę wideo z farmaceutą i weryfikację dowodu osobistegododaje Janik.

Maszyny są przystosowane do pracy na zewnątrz, w różnych warunkach atmosferycznych. Konieczna jest tylko możliwość podłączenia ich do prądu. Pharmashop24 dostarcza wyprodukowany we Włoszech automat we wskazane miejsce i montuje, zajmuje się też serwisowaniem. Maszyny mogą być wyposażone w monitoring, alarm.

Zarobek na lekach

Zatowarowanie automatu można zamówić u Pharmashop24 lub znaleźć dostawców na własną rękę.

Zwykle klienci pierwszy raz zatowarowują się u nas, a później sami szukają dostawców, korzystając z promocyjnych ofert, które pozwalają na większy zarobek (...) Sprzedawane w automatach produkty są wysokomarżowe. Na każdej sztuce można zarobić 10-12 zł – wyjaśnia Marcin Janik.

Automaty Pharmashop24 kupują zarówno sieci apteczne, jak i indywidualni przedsiębiorcy. Niektórzy budują własne "mini sieci", inni traktują to jako dodatkowe źródło dochodu.

– Wystarczą trzy wizyty miesięcznie, aby dopilnować biznesu: uzupełnić zatowarowanie, zabrać gotówkę przekonuje Janik.Maszyny można też kontrolować zdalnie. Roczny abonament za zdalny dostęp do automatu to 510 zł.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook