BADANIE: Supermarkety nośnikiem Covid-19? Zamknięto 12 placówek!

27 kw. 2021

We Włoszech przeprowadzono kontrolę supermarketów. Zbadano 981 punktów znajdujących się w Rzymie, w Toskanii, na Sardynii i na Sycylii. W wyniku kontroli zamknięto 12 placówek handlowych.

Włoscy funkcjonariusze sprawdzali czy w supermarketach poprawnie wykonywana jest dezynfekcja i dbałość o zapobieganie szerzenia się koronawirusa. Weryfikacja wskazała, że w 173 placówkach handlowych naruszono przepisy antypademiczne (18 procent skontrolowanych). Ślady koronawirusa stwierdzono na terminalach do kart płatniczych, przyciskach do wag, uchwytach lodówek, wózkach i koszykach oraz na kasach samoobsługowych. W wyniku kontroli przestrzegania zasad sanitarnych zamknięto 12 placówek handlowych w kraju.

Łącznie nieprawidłowości stwierdzono w 226 supermarketach. Inspektorzy zakwestionowali takie kwestie jak: brak przestrzegania zasad sanitarnych w sklepach, limitów osób, brak dystansu, niedociągnięcia higieniczne.

To kolejna kontrola prowadzona przez włoskich funkcjonariuszy. Wcześniej podjęto się weryfikacji środków transportu publicznego, gdzie również stwierdzono obecność covid-19.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook