Biedronka notuje rekordowe zyski sprzedaży

03 maj 2022

Grupa Jeronimo Martins w pierwszym kwartale 2022 roku osiągnęła 88 mln euro zysku netto jednostki dominującej, co jest wynikiem o 52,4 proc. wyższym od tego sprzed roku. Biedronka notuje tym samym rekordowe zyski, co jednoznacznie możemy dostrzec w raporcie przygotowanym przez spółkę.

Biedronka z rekordowymi zyskami w pierwszym kwartale 2022 roku

Przychody grupy Jeronimo Martins w pierwszym kwartale 2022 roku wzrosły o 15,2 procent. Przychody sieci Biedronka w krajowej walucie wzrosły z kolei o 15,4 proc. rdr, co jest świetną informacją dla przedsiębiorstwa. Sprzedaż LFL wzrosła o 12,2 proc., a przychody w euro podniosły się o 13,4 proc. do kwoty 3,8 miliarda euro.

Wybuch wojny w marcu spowodował gwałtowny wzrost sprzedaży niektórych kategorii produktów. Spowodowane było to gromadzeniem zapasów i napływem uchodźców do naszego kraju, co przełożyło się rzecz jasna na wzrost udziału Biedronki w rynku. Nic dziwnego zatem, że marka w ostatnim czasie docenia swoich pracowników, którzy mieli swój wymierny wkład w rozwój firmy.

EBITDA Biedronki wyniosła 318 milionów euro, co jest wzrostem o 11,4 proc. rdr w euro. Marża wyniosła przy tym 8,3 proc. (rok temu wyniosła 8,4 proc. - dop. red). Firma Jeronimo Martins z dumą podkreśla, że dobre wyniki sprzedaży Biedronki pozwoliły złagodzić znaczny wzrost kosztów firmy, który miał miejsce podczas minionego miesiąca.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook