Znasz się na alkoholach? Jesteś wykwintnym koneserem trunków? A może zwyczajnie potrzebujesz biznesu, który cieszy się popularnością wśród klientów? Poszukaj franczyzy, która nie będzie się kojarzyć z tandetną pijalnią piwa, czy sklepem monopolowym!
O tym, że sprzedaż alkoholu w Polsce okazuje się dobrym pomysłem na biznes, świadczą przede wszystkim statystyki. Polacy nadal coraz chętniej kupują alkohol. Tylko w 2018 roku wydaliśmy na alkohole ponad 34 miliardy złotych – wynika z danych firmy Nielsen. Co więcej, Polacy piją coraz bardziej wymyślne trunki i szukają oryginalnych alkoholi. Podobnego zdania, do wyżej przytoczonej tezy jest Witold Włodarczyk - prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, który w rozmowie z Rzeczpospolitą podkreślił, że Polacy kupują coraz częściej wykwintne trunki.
Oczywiście alkohole poszły "w górę" w czasach epidemii. W ostatnich tygodniach zauważono wzrost zakupów alkoholu. Niemniej według ekspertów na ten wskaźnik nie należy się powoływać, ponieważ jest on wywołany dość niespotykaną sytuacją. Co nie zmienia faktu, że statystyki w sprzedaży alkoholu nigdy się nie wahają, jak raporty związane ze sprzedażą innych produktów. W takim razie w jaką "franczyzę alkoholową" można zainwestować?
1. Zainwestuj w pub lub bar pod znanym szyldem
Istnieje wiele znanych firm, które cieszą się popularnością w wielu polskich miastach. A ich logo rozpozna niejeden miłośnik wyselekcjonowanych trunków. Jeśli Twoim marzeniem jest otworzenie własnego baru, może warto przemyśleć przyłączenie się do znanej marki. Dlaczego? A chociażby dlatego, że nie będziesz musiał rozpoczynać wszystkiego od początku. Prowadzić kampanii reklamowej, szukać nazwy baru i robić wszystko, aby ludzie wiedzieli o jego istnieniu. Jeśli wybierzesz franczyzę znanej i dobrze prosperującej sieci, to masz zagwarantowaną pomoc w aranżacji lokalu, banerach reklamowych, czy nawet pozwoleniach na alkohol. A Twoi pracownicy otrzymają specjalne szkolenia. Tak naprawdę dostajesz całe know-how - nie musisz się nawet martwić jak nazwać drinki w swoim menu.
2. Sklep ze specjalistycznym alkoholem
To druga propozycja warta uwagi. Na rynku znajdziesz wiele znanych sieci franczyzowych, które oferują współpracę na zasadzie franczyzy. Są to zarówno sklepy z różnymi alkoholami z całego świata, monopole premium, czy sklepy z rzemieślniczymi piwami. Co więcej, zaaranżowane są zwykle w elegancki sposób i wręcz zachęcają do odwiedzin konsumentów. Przyłączając się do znanej sieci, na pewno nie będziesz traktowany jako kolejny "monopolowy 24/h". Będziesz także posiadał dostęp do wysublimowanych trunków i uzyskasz pomoc w uzyskaniu wszelkich pozwoleń.
To tylko dwie albo aż dwie propozycje biznesu opartego na franczyzie. Może warto przeszukać oferty sieci, niż "iść w biznes w pojedynkę"?
Artykuł nie ma na celu promowania picia alkoholu, NIE POWINIEN i nie jest kierowany do nieletnich.
***
Polecamy także:
Czy biznes musi być nudny? 5 rozrywkowych franczyz