Biznes na minuty!

27 maj 2020

Jeśli szukasz biznesu innowacyjnego, który zaciekawi każde pokolenie, to warto rozważyć franczyzę wypożyczalni. Możesz zainwestować w mobilną stację rowerów, skuterów, hulajnóg lub samochodów!

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (2019) wynika, że nowe środki transportu, takie jak elektryczne samochody, skutery i hulajnogi zabiorą jedną trzecią naszych obecnych wydatków na przemieszczanie się. A docelowo będą miały 60% udziału w rynku.

Różne raporty pokazują, że za kilka lat to nowe modele biznesowe oparte na nowoczesnych, "elektromoblinych" środkach transportu mają okazję cieszyć się największą popularnością. Dlatego może warto poszukać franczyzy wypożyczalni środków transportu "na minuty"?

Co zyskujesz?

Inwestycja w takie rozwiązanie na pewno zainteresuje Twoich potencjalnych klientów, w szczególności jeśli Twoja stacja będzie jedynym takim miejscem na osiedlu, czy w Twoim mieście. Już teraz widzimy, że transport "na minuty" cieszy się dużą popularnością. Dodatkowo jest to rozwiązanie proekologiczne, więc coraz częściej i chętniej wybierane przez społeczeństwo.

Dobrą opcją jest również to, że większość firm, które oferują taką współpracę franczyzową nie narzuca ilości sprzętu, który musiałby posiadać franczyzobiorca. Istnieją na rynku również firmy, które niewymaganą wstępnej opłaty licencyjnej, a jedynie co miesięcznej opłaty za wypożyczony sprzęt. Firmy też zezwalają w jakiejś części na pokrycie inwestycji ze źródeł takich jak dofinansowanie, czy kredyt.

Zamawianie takich środków transportu odbywa się zazwyczaj przez mobilną aplikację. Nie musisz się martwić o całą logistykę. Jako partner/franczyzobiorca otrzymujesz bezpośredni wgląd w aplikację i Twoich klientów.

O czym warto pamiętać?

Wszystko zależy od tego w co chcesz zainwestować. Możesz uruchomić stację z kilkoma rowerami, rowerami elektrycznymi, hulajnogami, czy skuterami. Trochę droższe rozwiązanie proponuje się przy inwestycji w elektryczne samochody. Musisz zdać sobie sprawę, że jest to głównie biznes sezonowy, więc szukaj takiej firmy, która przedstawi Ci jasne warunki współpracy. Musisz także pamiętać, że posiadając taki biznes należy ładować baterie tych środków transportu. Zadbaj również o jakiś garaż, w którym będziesz mógł przechowywać sprzęt.

***

Polecamy także:

Jak zarabiać na ubezpieczeniach?

Jak zarabiać na ubezpieczeniach?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook