Biznes w 2022? Poznaj przyszłościowe rozwiązanie

01 sie 2022

W jakiej branży warto rozwijać biznes w 2022?

Pandemia, związany z nią lockdown czy rosnąca inflacja to wyzwania naszych czasów, obok których nie możemy przejść obojętnie. Szczególnie, jeśli planujemy otworzyć nowy biznes lub wejść w model franczyzowy w 2022 roku. Warto przemyśleć wybór odpowiedniej branży, aby ominąć potencjalne problemy. Zobacz, jaka branża pozwoli Ci stawić czoła współczesności. 

Przemyślane wejście w biznes w 2022 roku 

Żyjemy w czasach przewrotnych i nieprzewidywalnych. Trudno na ten moment przewidzieć, jak będzie wyglądał przyszły rok, a co dopiero zakładać cokolwiek w długodystansowej perspektywie. Planując własną działalność w najbliższym czasie, warto wziąć pod uwagę różne scenariusze i – co najważniejsze – oprzeć swoje plany na wnioskach z przeszłości. 

Furgonetka Punkt

A dane pokazują, że sektorem, któremu nie straszne są kryzysy, jest branża kurierska. Przykład? Izolacja domowa w trakcie pandemii przyniosła prawdziwy “boom” na zakupy online. Nic więc dziwnego, że wiele firm po 2020 roku odnotowało wyraźny wzrost przychodów z kanałów sprzedaży internetowej. W konsekwencji, zwiększyła się także liczba nadawanych przesyłek i zwrotów.

Podparcie dla tych słów stanowią konkretne statystyki:

  • Ponad 550 mln nadanych paczek w 2019 roku
  • Wzrost przychodów branży kurierskiej o 30% w 2020
  • 25% przesyłek obsługują punkty nadań
  • W 2023 liczba nadanych paczek wyniesie 848 mln

Na tym jeszcze nie koniec konkretów. Szacuje się, że w 2023 roku liczba nadanych paczek wyniesie aż 848 mln. To prawie 300 mln więcej niż w roku przed wybuchem pandemii. 

Rozwój biznesu w branży kurierskiej z Furgonetka Punkt

Jak widzisz, otwieranie biznesu w branży kurierskiej warto zrealizować nawet w tak niepewnych czasach jak dziś. W jaki sposób warto rozpocząć działalność o takim profilu? Najprościej – decydując się na prowadzenie punktu nadania i odbioru przesyłek na zasadach franczyzy. 

Dołącz do sieci Furgonetka Punkt, działającej w modelu franczyzowej. Do wyboru masz dwa rodzaje współpracy – jako punkt partnerski i punkt dedykowany. Ten pierwszy sprawdzi się w Twoim przypadku, jeśli prowadzisz już lokal usługowy lub handlowy (np. kwiaciarnię, kawiarnię) i chcesz dodatkowo zarabiać na oferowaniu klientom opcji nadania/odbioru przesyłki. Drugi rodzaj punktów specjalizuje się wyłącznie w oferowaniu usług kurierskich. 

Dlaczego warto? Franczyza w Furgonetce oznacza stałe wolumeny i pewny dochód. Funkcjonujesz pod szyldem rozpoznawalnej marki, ale biznes prowadzisz tak jak lubisz. 

Jako franczyzobiorca w sieci otrzymujesz też niezbędne wsparcie i wdrożenie w produkt, m.in. pakiet szkoleń, dostęp do bazy wiedzy czy dedykowaną infolinię z pomocnymi konsultantami. 

materiał partnera

Zobacz także: 5 powodów, aby otworzyć punkt kurierski w sieci franczyzowej Furgonetka Punkt

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook