Carrefour ogłasza współpracę z Facebookiem! SPAR otwiera nowe sklepy - flesz tygodnia

12 lis 2021
źródło: materiały prasowe

SPAR otwiera kolejne sklepy. Eurocash sprawdza, jak radzą sobie franczyzobiorcy a Carrefour ogłasza współpracę z Facebookiem! To jest najnowszy flesz tygodnia! Przeczytaj w skrócie. 

1. Carrefour ogłasza współpracę z Facebookiem!

9 listopada Grupa Carrefour ogłosiła nawiązanie strategicznego partnerstwa z Meta (nowa nazwa Facebooka). Wspólne działania mają wspomóc proces cyfrowej transformacji sieci w dziewięciu zintegrowanych krajach (Francja, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Polska, Belgia, Tajwan, Argentyna, Brazylia).

Firmy zapowiadają szeroko zakrojoną współpracę z zakresu komunikacji wewnętrznej, employee experience, relacji z klientami, reklamy cyfrowej, digitalizacji gazetek handlowych, komunikacji lokalnej oraz social commerce. Przy realizacji planów zostaną wykorzystane takie autorskie platformy i serwisy Meta, jak Facebook, Instagram, Whatsapp, Messenger i Workplace.

Meta zobowiązała się pomóc Grupie Carrefour w rozwinięciu mobilnego środowiska poprzez udostępnienie autorskich programów rozwoju. Plany zakładają między innymi zapewnienie klientom spersonalizowanych, natychmiastowych doświadczeń poprzez platformy WhatsApp i Messenger. Dodatkowo Carrefour zapewni managerom sklepów dostęp do narzędzi lokalnej komunikacji działających w środowisku Meta, które mają ułatwić lokalne działania digital marketingowe.

 Rozpoczęcie współpracy z Meta potwierdza technologiczne przyspieszenie Grupy Carrefour i nasze dążenie do zostania cyfrową firmę handlu detalicznego. Rozwijamy się, aby lepiej odpowiadać na oczekiwania naszych klientów, pracowników i partnerów powiedziała Elodie Perthuisot, Dyrektor Wykonawcza ds. e-Commerce, Danych i Transformacji Cyfrowej w Grupie Carrefour.

– Bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć francuską firmę Carrefour, która jest jednym ze światowych liderów handlu detalicznego. Nasze umiejętności i rozwiązania technologiczne pomogą w cyfrowej transformacji Grupydodała Nicola Mendelsohn, Wiceprezes Global Business Group w Meta. 

Carrefour ogłasza strategiczną współpracę z Facebookiem!

2. SPAR uruchomił nowe sklepy!

5 listopada, Sieć SPAR uruchomiła dwa nowe sklepy.  W Żaganiu przy ul. Rynek 37 funkcjonuje nowy sklep z logo SPAR mini. Zaś w Czekanowie, został otwarty nowy sklep w formacie SPAR.

Czekanowski SPAR uruchomiony został z dodatkowym konceptem Bean Tree, z asortymentem kaw, zapiekanek, kanapek i hot-dogów.

Carrefour ogłasza strategiczną współpracę z Facebookiem! SPAR otwiera nowe sklepy - flesz tygodnia

3. Eurocash sprawdza, jak radzą sobie niezależne sklepy

Według raportu Eurocash, sklepy niezależne dobrze sobie radzą - mimo pandemii.  Z raportu Eurocash wynika, że w 2020 r. odwagą dwukrotnie częściej wykazywali się właściciele sklepów franczyzowych – to oni chętniej sięgali po innowacje i podejmowali śmiałe decyzje biznesowe.

Z powodu epidemii COVID-19 większość, bo aż 72% małych i średnich firm, doświadczyło albo spadku przychodów przy wyższych lub niezmienionych kosztach, albo niezmienionych przychodów przy wyższych kosztach2. Na tym tle stosunkowo dobrze wypadają właściciele niezależnych sklepów. Najnowszy raport Grupy Eurocash pokazuje, że spadek przychodów w 2020 r. dotknął ok. połowy przedsiębiorców w tej branży, przy czym znacznie mniej odczuli go ci zrzeszeni we franczyzach (41% w stosunku do 51% niezrzeszonych)  (...) Mimo wyzwań, aż 3/4 przedsiębiorców, którzy wzięli udział w badaniu Eurocash, w czasie epidemii zdołało unowocześnić swój sklep lub wdrożyć w nim nowe pomysły biznesowe. Aż 65% respondentów zdecydowało się uruchomić nowe formy dostawy – zakupy z odbiorem w sklepie, dowozem pod drzwi lub towary sprowadzane na życzenie. Inne zmiany dotyczyły nowych kategorii produktów w asortymencie (wprowadziło je aż 50% przedsiębiorców), komunikacji z klientem (35%), działań reklamowych (33%) i aranżacji przestrzeni (32%). W blisko co 5. sklepie pojawiły się też nowe formy płatności. Nie zabrakło też decyzji „życiowych” – aż 19% przedsiębiorców otworzyło w tym okresie nowy lokal, nawiązało współpracę z siecią franczyzową albo zrealizowało znaczącą inwestycję w celu zwiększenia konkurencyjności -  czytamy w komunikacie sieci.

- Procentowy udział Grupy Eurocash we wpływie na rozwój przedsiębiorczości jej klientów wynosi aż 41%. Największy wpływ, bo aż na poziomie 66%, mamy na innowacyjność przedsiębiorców, z którymi współpracujemy. Przyczyniają się do tego przede wszystkim oferta edukacyjna, którą realizujemy poprzez Akademię Umiejętności Eurocash, a także wsparcie marketingowe i inspiracje w zakresie nowych technologii, jakie dajemy naszym klientom na co dzień. Projektem, który istotnie zachęca przedsiębiorców do wdrażania nowatorskich rozwiązań i który realizujemy cyklicznie już od kilku lat, jest też konkurs Herosi Polskiej Przedsiębiorczości. W ramach niego nagradzamy tych, którzy najwięcej robią dla swoich biznesów i lokalnych społeczności -mówi Pedro Martinho, Członek Zarządu Grupy Eurocash.

4. Pierwsza kawiarnia So Coffee w nowej odsłonie została otwarta!

10 listopada w Galerii Jurajskiej w Częstochowie została otwarta pierwsza kawiarnia So Coffee w nowej odsłonie - z odświeżonym logotypem i nowoczesną architekturą wnętrza. „Wiele smaków - jedno So Coffee”, pod tym hasłem sieć kawiarni So Coffee, wprowadza zmiany swojej identyfikacji wizualnej.

Nowe So Coffee, które właśnie zostało otwarte w Częstochowie, to symbol rozwoju marki i podążania za trendami i potrzebami Gości. W kolejnym roku zaplanowane są kolejne rebrandingi kawiarni w wybranych miastach w Polsce - mówi Maciej Gajkowski, Dyrektor Zarządzający Foodservice.

Znakiem rozpoznawczym nowego So Coffee stały się pastelowe kolory i ekologiczne materiały (drewno, metal, kamień). Nowe kawiarnie mają być miejscem wytchnienia. W kawiarni w Galerii Jurajskiej znajdziemy także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - stolik dopasowany wysokością do wózków inwalidzkich, oznaczony specjalnym piktogramem, a także uchwyty na kule oraz przywoływacze, które za pomocą naciśnięcia odpowiedniego przycisku proszą obsługę o podejście do stolika.

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook