Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż? Studio Synergy rozwija franczyzę - flesz tygodnia

25 cze 2021
źródło: materiały prasowe i publikacje

Zapraszamy na najnowszy flesz tygodnia: Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż? Studio Synergy rozwija franczyzę! Columbus podpisuje pierwszą umowę franczyzową i wiele więcej!

1. Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż?

Francuski tygodnik Challenges ujawnia, że ​​Alexandre Bompard (dyrektor generalny Carrefour), planuje sprzedać swoje oddziały w Tajwanie i w Polsce. Jak donosi francuska prasa, Grupa Carrefour już od kilku miesięcy rozważa sojusz lub sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To kolejny światowy gigant z handlu, który prawdopodobnie nie wytrzymuje konkurencji na rynku detalicznym w Tajwanie i Polsce - takie nagłówki pojawiają się w zagranicznych mediach.

Z uwagi na powyższą informację, wystosowaliśmy zapytanie w tej sprawie do sieci. - W ramach przygotowania kolejnego planu strategicznego, Carrefour rozpoczął analizę swoich spółek pod kątem możliwych ruchów konsolidacji, partnerstwa lub sprzedaży. Ta strategiczna analiza właśnie się rozpoczęła i wobec tego dementujemy informacje o jakichkolwiek decyzjach sprzedaży aktywów -  poinformowało redakcję Franczyza INFO, Biuro Prasowe Carrefour Polska. 

Carrefour skupia w Polsce około 90 hipermarketów, 150 supermarketów i prawie 700 sklepów convenience. Rozwija także dynamicznie sieć franczyzową. Carrefour Polska rozwija także sieć sklepów Globi i Supeco.

Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż? Studio Synergy rozwija franczyzę? - flesz tygodnia

2.  NETSU z nowymi umowami franczyzowymi

W czerwcu NETSU podpisało kolejne umowy franczyzowe. Umowy przewidują współpracę w zakresie sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem pod marką NETSU. Firma dość szybko dokonuje franczyzowej ekspansji, ponieważ dopiero w kwietniu br. roku spółka uruchomiła sieć franczyzową. A już w maju podpisała pierwszą umowę franczyzową. Plany rozwoju sieci franczyzowej NETSU obejmują otwarcie na terenie Polski 50 nowych punktów dystrybucji do końca 2021 roku oraz 120 nowych punktów dystrybucji w 2022 roku.  NETSU planuje także jeszcze w 2021 roku rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne, w tym głównie na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Francji w modelu master franczyzy.

4. Żabka dokonuje rewolucji w swojej ofercie gastronomicznej

We wszystkich sklepach Żabka, dostępne są menuboardy w nowej odsłonie, które mają pomóc klientom w podjęciu decyzji zakupowych. Pojawiły się także nowe, kolorowe  kubki na napoje gorące. Zmienia się także otoczenie kącika kawowego w stylu popart.

5. McDonald's Polska wydaje oświadczenie!

Dbałość o środowisko i dobrostan zwierząt jest jednym z priorytetów McDonald's w Polsce. Dlatego od 2009 roku w naszych produktach wykorzystujemy wyłącznie jaja świeże z chowu ściółkowego pozyskiwane od naszego dostawcy - Fermy Niosek Prawda ze Rzgowa. Nie używamy jaj przetworzonych. Rozszerzamy dobre praktyki także na naszych dostawców produktów gotowych, których zobowiązaliśmy do rezygnacji z wykorzystania jaj z chowu klatkowego w dostarczanych nam produktach do 2023 roku. Nasza polityka nieużywania jaj z chowu klatkowego obejmuje zarówno lokale prowadzone przez firmę, jak i przez franczyzobiorców - czytamy na stronie firmy. 

Kolejny franczyzowy McDonald's Polska otwarty!

6. Pierwsza zielona franczyza w Łodzi już otwarta!

Mamy to! Pierwsze biuro Zielonej Franczyzy zostało otwarte i znajduje się w Łodzi. Biuro jest prowadzone przez Aleksandrę Ostrowską i można śmiało powiedzieć, że już odnosi swoje pierwsze sukcesy sprzedażowe. Zielona Franczyza to prawdziwa rewolucja w branży OZE! - czytamy na stronie Columbus Elite.

Poniżej film z otwarcia pierwszego biura franczyzowego:

7. Franczyzowy rower Bike Cafe w kolejnym miejscu!

Bike Cafe na swoim Instagramie podzieliło się informacją o nowym franczyzowym otwarciu. Kolejny rower pod szyldem mobilnej kawiarni pojawił się w Toruniu.

bike cafe Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż? Studio Synergy rozwija franczyzę? - flesz tygodnia

8. Lewiatan otwiera kolejne franczyzowe sklepy

PSH Lewiatan otworzył nowe placówki. Znajdują się one na Mazowszu - w Starych Babicach i w Warszawie. Łącznie od początku 2021 roku, sieć Lewiatan uruchomiła 88 nowych lokalizacji.

Z Polską Siecią Handlową Lewiatan współpracujemy już od ponad dwa lat. Cieszymy się, że z sukcesem uruchomiliśmy nasz kolejny sklep w Warszawie. Dla nas Lewiatan to przede wszystkim gwarancja dalszej owocnej współpracy i rozwoju biznesuskomentowała Renata Markiewicz, franczyzobiorczyni sklepu Lewiatan w Warszawie.

lewiatan Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż? Studio Synergy rozwija franczyzę? - flesz tygodnia

9. Pierwszy „Ekomat”  w sieci Chorten

W niewielkim kontenerowym pawilonie, który został ustawiony przy sklepie Chorten na osiedlu Pieczewo, zamontowano automat ze zgniatarkami. Do niego olsztynianie będą mogli wrzucić blisko 50 formatów plastikowych butelek i aluminiowych puszek i na miejscu odebrać paragon, który będzie można wykorzystać na kolejne zakupy. Środki naliczone podczas oddawania opakowania wybierając odpowiednią opcję na ekranie urządzenia, można także przekazać na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

 

10. Metrohouse otwiera kolejny partnerski odział!

Metrohouse to kolejna sieć, która podzieliła się na swoim Instagramie relacją z nowego otwarcia. Partnerska placówka pojawi się w miejscowości Góra Kalwaria. Jej właścicielami są obecni partnerzy sieci, którzy prowadzą już placówkę pod szyldem Metrohouse w innym mieście.

11.  Studio Synergy rozwija franczyzę

Od początku 2021, sieci Studio Synergy udało się zrealizować dwie umowy franczyzowe w województwie śląskim - w Katowicach i w Bielsku Białej. Po wakacjach jest planowane otwarcie nowego lokalu w Radomiu (woj. mazowieckie). Sieć zapowiada, że prowadzi także rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami.

Od początku rozwoju firmy myślałem o Studio Synergy jako koncepcie biznesowym. Firma powstała z pasji do aktywnego trybu życia, do innowacyjnego treningu. Chcieliśmy zaproponować coś więcej niż zwykły trening zapracowanym mieszkańcom z Krakowa, a teraz już z całej Polski. - mówi Bartłomiej Stanek, właściciel marki Studio Synergy.

Carrefour Polska wystawiony na sprzedaż? Studio Synergy rozwija franczyzę - flesz tygodnia

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook