Carrefour z niecodzienną polityką zamykania sklepów

19 maj 2022

Pod koniec kwietnia w dosyć nietypowy sposób został zamknięty sklep Carrefour Express stacjonujący przy ulicy Smoleńskiego 2 w Warszawie. Z informacji przedstawionych przez serwis dlahandlu.pl wynika, że sieć Carrefour wypowiedziała umowę franczyzobiorcy i szykuje się do otwarcia w dokładnie tym samym miejscu, swojego sklepu! Trzeba przyznać, że jest to dosyć niecodzienna sytuacja, o której rzadko się słyszy...

Carrefour z nietypową filozofią zamykania sklepów...

Sklep prowadzony przez franczyzobiorców był otwarty do końca kwietnia. Teraz stoi pusty i na próżno szukać tam żywej duszy. A warto dodać, że pod koniec minionego miesiąca został także zamknięty sklep Carrefour Express, działający w Warszawie przy ulicy Wojska Polskiego 60. Trzeba przyznać, że polityka marki jest dosyć nietypowa i ciekawe, jak to wszystko będzie wyglądało w przyszłości.

Podkreślmy, że sprzedaż sieci Carrefour w pierwszym kwartale 2022 roku wyniosła 505 milionów euro, co oznacza wzrost LfL o 5,5 proc. Wzrost sprzedaży LfL w Europie to jedynie 0,7 procent.

Wyżej wspomniana grupa w Polsce pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku prowadziła na terenie naszego kraju 935 sklepów, w skład których wychodziły 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 682 convenience i 9 sklepów typu miękki dyskont.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook