Carrefour ze zmianami właścicielskimi. Postawią bardziej na franczyzę?

25 maj 2022

W ostatnim czasie doszło do dużych zmian właścicielskim w polskim oddziale sieci Carrefour. Co ciekawe, nie było to zbyt dużym zaskoczeniem dla osób ścisle związanych z branżą. Czy nowy wlaściciel Carrefoura postawi teraz odważniej na franczyzę? Trudno teraz jednoznacznie to oszacować, ale jedno jest pewne - idą zmiany!

Carrefour z dużymi zmianami właścicielskimi

- Spodziewaliśmy się tego. Przewiduję, że Carrefour stanie się siecią stricte franczyzową. Sądzę, że nowy właściciel może postawić na franczyzę. Do postawienia tej tezy skłania mnie fakt, że od jakiegoś czasu menedżerowie tej sieci sami prowadzą sklepy Carrefoura w tej formule. Sprawą otwartą pozostaje, co stanie się z dużymi placówkami? - zastanawia się rozmówca serwisu dlahandlu.pl, który poinformował o całej sytuacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowym właścicielem Carrefoura ma zostać fundusz Mid Europa Partners, czyli były właściciel Żabki. Wówczas może się okazać, że faktycznie Carrefour będzie chciał odważniej postawić na franczyzę, co byłoby naturalnym rozwiązaniem.

Przypomnijmy, że Mid Europa pozyskał Żabkę w 2011 roku. Wówczas sieć liczyła 2,5 tysiąca sklepów. Po sześciu latach spółka została sprzedana innemu funduszowi. Żabka liczyła wtedy już około 4,5 tysiąca sklepów. Wydaje się więc zatem, że teraz MEP może mieć bardzo podobny pomysł na rozwój sieci Carrefour, co wydaje się być naturalne w takiej sytuacji.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook