Circle K planuje otwarcie kilkudziesięciu franczyzowych stacji paliw!

22 lip 2020
źródło: dlahandlu.pl

Sieć Circle K planuje otwarcie kilkudziesięciu stacji w modelu franczyzowym. Sieć prężnie się rozwija i szykuje ekspansję na 2021 rok. Obecnie w Polsce działa ponad 360 stacji paliw pod szyldem tej spółki.

Jeszcze pierwszym półroczu 2020 roku ta sieć otworzyła 16 stacji działających w systemie franczyzowym. Najnowsze stacje otwarte zostały w Chełmnie, Mszanie Górnej, Końskich, Konarach, Baranowie Sandomierskim, Ciechanowcu, Jędrzychowicach, Warce, Mińsku Mazowieckim, Czerwińsku, Warszawie, Turku, Sandomierzu, Łukcie, Dębicy i Kąkolewnicy.

- Ten rok jest niezwykle intensywny i niesie nowe wyzwania dla całej gospodarki, także dla branży paliwowej. Wymaga od nas wzmożonych analiz i uważnego planowania na bazie wielu zmiennych, które pozostają częściowo niewiadome. W przeszłości zadeklarowaliśmy, że chcemy się rozwijać i mimo kryzysu, chcemy dotrzymać słowa (...) Grupa Alimentation Couche-Tard, której częścią jest Circle K, stawia na rozwój m.in. poprzez sieć franczyzową i jest zdeterminowana, aby w nią inwestować, a Polski rynek jest atrakcyjny i daje wiele możliwości biznesowych – mówi Michał Ciszek, Prezes Circle K Polska.

Co ciekawe,  od połowy czerwca 2020 roku firma nawiązała współpracę z Bolt Food. Dzięki, której mieszkańcy Warszawy mogą dokonywać zakupów online na stacjach i zamówić dostawę ich pod wskazany adres. Firma wprowadza także najnowsze technologie - na Facebooku marki uruchomiono specjalnego chatbota, który odpowiada na pytania klientów.

Firma Circle K Polska (dawniej Statoil) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Od 2012 r. właścicielem spółki jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience.

***

Polecamy także:

Circle K - globalna franczyza znana na całym świecie!

Circle K - globalna franczyza znana na całym świecie!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook