Circle K wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem zadba o bezpieczeństwo dzieci na drogach

12 kw. 2022

Circle K i Polski Czerwony Krzyż już po raz trzeci w historii zadbają o bezpieczeństwo dzieci na drogach w ramach programu edukacyjnego "Drogowe ABC". Trzecia edycja programu wystartowała podczas drugiego semestru w przedszkolach na terenie całej Polski. Głównym celem inicjatywy jest budowanie właściwych postaw u najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Circle K i Polski Czerwony Krzyż kontynuują program "Drogowe ABC"

Poprzednie edycje programu realizowanego przez Circle K i Polski Czerwony Krzyż cieszyły się sporą popularnością wśród dzieci, dlatego też podjęto decyzję o kontynuowaniu tej serii edukacyjnej dla przedszkolaków. W przeszłości w programie wzięło już udział ponad 50 tysięcy dzieci z niemal 600 placówek w całej Polsce.

"Cieszymy się, że ruszyła kolejna edycja programu Drogowe ABC. W ubiegłym roku z powodu pandemii musieliśmy wstrzymać nasze działania w przedszkolach. W tym roku program wrócił z nowymi odświeżonymi materiałami, które pozwalają nauczycielom na prowadzenie lekcji zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Filmiki z misiem Cyrylem pomogą także rodzicom na zapoznanie najmłodszych dzieci z tematami bezpieczeństwa" - uważa Małgorzata Szukała, która na co dzień pracuje w Dziale Promocji w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

W akcji weźmie udział ponad 25 tysięcy uczniów przedszkoli w całym kraju

Circle K

Bieżąca edycja programu "Drogowe ABC" potrwa do końca bieżącego roku szkolnego. W ramach akcji. do końca czerwca ponad 25 tysięcy uczniów przedszkoli w całej Polsce będzie mogło chłonąć wiedzę w warsztatach obejmujących tematykę bezpieczeństwa drogowego. Akcja w całości jest finansowana ze środków przekazanych przez sieć stacji Circle K Polska.

Czytaj także: Circle K - globalna franczyza znana na całym świecie! [WYWIAD]

"Sieć stacji Circle K to blisko 380 stacji w różnych regionach Polski. Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy mieć rzeczywisty wpływ na to, jak wygląda nasze najbliższe otoczenie i wspierać lokalne społeczności. Możemy to realizować m.in. za sprawą programu „Drogowe ABC”, edukując najmłodszych i tym sam troszcząc się o ich bezpieczeństwo na polskich drogach. Cieszymy się, że wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem możemy już po raz trzeci dokładać kolejną cegiełkę do tworzenia bezpiecznego miejsca dla nas wszystkich, w szczególności dzieci. W poprzednich latach program spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród przedstawicieli placówek, rodziców, ale także naszych klientów i pracowników. Głęboko wierzymy, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne w przestrzeni publicznej i stawiamy sobie za cel, aby mieć swój wpływ na najbliższe otoczenie i społeczności, w których działają stacje paliw Circle K" - podkreślił szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska, Rafał Droździak.

Czym jest program "Drogowe ABC"?

„Drogowe ABC” to ogólnopolski program edukacyjny, w którym organizatorzy stawiają sobie za cel wzmacnianie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Łącząc naukę i zabawę, najmłodsi mają możliwość pozyskać wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy zajęć otrzymają specjalny zestaw materiałów dydaktycznych w formie kolorowanek, labiryntów oraz odblaskową naklejkę z bohaterem programu – misiem Cyrylem. Ponadto, w oparciu o podstawę programową kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym, eksperci przygotowali scenariusze lekcji oraz karty pracy do zajęć, które zostały udostępnione na stronie internetowej programu www.drogoweABC.pl do samodzielnego pobrania przez wszystkich zainteresowanych pedagogów.

Sprawdź nas także na Facebooku:

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook