Columbus Elite zadowolony z wyników! Pączki w McDonald's! - flesz tygodnia

21 sie 2021

Pączki w menu amerykańskiego McDonald's! Carrefour z nowymi otwarciami! Columbus Elite zadowolony z wyników! To jest najnowszy flesz tygodnia. Przeczytaj w skrócie. 

1. Carrefour ma już 700 sklepów covenience!

W 2021 r. Carrefour Polska uruchomił 52 nowe sklepy convenience, w tym 36 sklepów osiedlowych i minimarketów w formacie Carrefour Express, 8 na stacjach paliw oraz 8 pod szyldem Globi. W polskiej sieci Carrefour działa już łącznie ponad 700 sklepów convenience, a większość z nich to placówki franczyzowe.

Carrefour Polska

2. Kolejne sklepy Auchan dołączają do akcji Too Good To Go!

Auchan rozszerza współpracę z Too Good To Go. Od 17 sierpnia 2021 r. w 10 kolejnych sklepach sieci na terenie Warszawy i okolic, będzie można zamawiać paczki zawierające produkty o krótkich terminach przydatności.

3. IGGP wkrótce złoży pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa!

IGGP szacuje, że w wyniku lockdownu branża straciła w 2020 r. około 30 mld zł. A zadłużenie branży gastronomicznej w ciągu roku pandemii wobec kontrahentów i banków wzrosło do ok. 728 mln zł.   Aktualnie pozew przeciw Skarbowi Państwa podpisało 277 podmiotów.

4. Columbus Elite zadowolony z wyników!

Działająca w ramach Grupy Kapitałowej Columbus Energy spółka Columbus Elite zamknęła pierwsze półrocze 2021 r. zadowalającymi wynikami. Na koniec roku 2020 Columbus Elite miał na swoim koncie 11 tys. klientów, a obecnie w połowie roku, ma ich prawie dwa razy więcej - poinformowała sieć.

- Świadomość ludzi na temat odnawialnych źródeł energii jest z roku na rok coraz większa, co pokazuje stale rosnąca ilość naszych klientów. Zauważyliśmy też, że rynek potrzebuje stabilnego rozwoju biznesu w branży OZE, dlatego stworzyliśmy ofertę partnerską, czyli Zieloną Franczyzę, którą wprowadziliśmy na początku 2021 r. - komentuje Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite.

5. W menu amerykańskich McDonald's pojawi się pączek!

Glazed Pull Apart Donut trafi do restauracji w Stanach Zjednoczonych. Będzie on dostępny w menu od 1 września. Polski McDonald's również wprowadził w ostatnim czasie zmiany. Od lipca br. we wszystkich polskich restauracjach, działających pod złotym łukiem będą dostępne wyłącznie drewniane sztućce. Ta zmiana spowodowana jest długofalową strategią sieci związaną z ochroną środowiska. Sieć szacuje, że wprowadzenie tej zmiany zredukuję produkcję plastiku o 220 ton rocznie.

6. GreenWay nawiązuje współpracę z Żabką!

GreenWay będzie zarządzał stacją ładowania samochodów w “zielonym” sklepie Żabki, który sieć uruchomiła w ubiegłym roku. W warszawskim sklepie z zieloną energią, sieć Żabka testuje ekologiczne rozwiązania i innowacje technologiczne. Z należącej do Żabki, zarządzanej przez GreenWay ładowarki popłynie energia pochodząca z fotowoltaiki i farm wiatrowych.

– Model, w którym obsługujemy kompleksowo właścicieli ładowarek i włączamy ich urządzenia do naszej sieci jest w naszej współpracy z biznesem coraz bardziej popularny mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook