Covid-19 a franczyza 2021 - perspektywy ekonomiczne dla franczyzy w USA

11 mar 2021
źródło: amerykański franchising.com

Amerykańskie media franczyzowe obiegł w ostatnim czasie raport przedstawiający perspektywy ekonomiczne dla franczyzy w USA. Dokument został przygotowany przez FRANdata i może okazać się także pomocny przy analizie prognoz dla innych krajów. Nowy raport analizuje tendencje wzrostowe franczyzy po ekonomicznych skutkach pandemii Covid-19, a także dogłębne prognozy dla USA.  Jaka będzie franczyza 2021?

- Ten raport podkreśla olbrzymi potencjał franczyzy do ożywienia gospodarczego naszego kraju. Dzięki szybkiej adaptowalności, skalowalnej technologii i skupieniu się na poszukiwanych produktach i usługach, sektor franczyzowy wielokrotnie wykazywał swoją odporność. W połączeniu z inteligentną polityką z Waszyngtonu, franczyzy mogą pomóc Amerykanom wrócić do pracy ” - powiedział Robert Cresanti, prezes i dyrektor generalny IFA.

 Covid-19 a franczyza 2021 - perspektywy ekonomiczne dla franczyzy w USA

Najważniejsze informacje z raportu:

  • Przewiduje się, że ogólny wkład franczyzy w amerykańską gospodarkę wzrośnie o 7% w 2021 r. Co więcej, przewiduje się, że w USA otworzy się ponad 26 000 lokalizacji franczyzowych, a sama franczyza przyczyni się do wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych o około 477 miliardów dolarów.
  • Firmy franczyzowe w 2020 roku, stanowiły 670 miliardów dolarów wyniku gospodarczego do gospodarki USA i nadal stanowiły 3% całkowitego nominalnego produktu krajowego brutto (PKB).
  • W 2020 r. Zatrudnienie w firmach franczyzowych spadło o 11,2% do 7,5 mln. Pracę  straciło około 940 000 miejsc pracy.

PEŁNY RAPORT ZNAJDZIESZ >>TUTAJ

***

Przeczytaj także:

Franczyza 2021 roku jeszcze silniejsza?

Franczyza 2021 roku jeszcze silniejsza?

Covid-19 a franczyza 2021 - perspektywy ekonomiczne dla franczyzy w USA

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook