Sąd oddala zażalenia na zatwierdzenie układów w sieci Piotr i Paweł. Credit Agricole otworzył setną placówkę partnerską. A wniosek o przejęcie marki Quiosque trafił do UOKiK. To jest najnowszy flesz tygodnia, przygotowany przez redakcję Franczyza INFO! Przeczytaj w skrócie!
Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał orzeczenie o oddaleniu zażaleń o zatwierdzeniu układu dwóch z trzech spółek tworzących Piotr i Paweł z ich wierzycielami.
- Oznacza to definitywną i niepodważalną prawomocność postanowień o zatwierdzeniu, jednak jednak konieczne będzie jeszcze wydanie postanowienia o stwierdzeniu prawomocności, co nastąpi w terminie 2-3 tygodni - tłumaczy sieć Piotr i Paweł. (cyt. wh.pl zachowana pisownia oryginalna)
Sieć Piotr i Paweł od 2019 r. jest pod Spar Group z RPA, która posiada licencję na rozwój marki Spar w Polsce i planuje rebranding wszystkich sklepów Piotr i Paweł na Spar, Spar Express lub Eurospar.
W połowie lutego br. spółka Dlako podpisała wstępną umowę przejęcia 90 proc. udziałów w marce Quiosque przez GK Immobile. Teraz wniosek trafił do weryfikacji przez UOKiK.
Credit Agricole otworzył w Aleksandrowie Kujawskim nowy oddział franczyzowy. Jest to setna placówka partnerska tego banku.
McDonald's podpisał właśnie umowę z Beyond Meat, firmą produkującą zamienniki mięsa z roślin. Franczyzowy gigant idzie o krok dalej i planuje dodać do menu wegańskie odpowiedniki kurczaków, a nawet jaj. - Zawarcie tej strategicznej umowy jest ważnym krokiem na drodze do wprowadzenia pysznych, wysokiej jakości roślinnych produktów do naszego menu – oświadczała Francesca DeBiase z McDonald's.
- Na tę chwilę mamy taką sytuację, że ponad 15,5 tys. łóżek jest zajętych, ponad 1,5 tys. osób jest pod respiratorami i te liczby niestety rosną. Faktycznie rozważamy pewne obostrzenia, ale o charakterze regionalnym. Raczej nie będziemy dokonywać obostrzeń o charakterze ogólnopolskim - powiedział dla Radia ZET, rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył jednak, że decyzja o ewentualnych obostrzeniach miałaby charakter powiatowy lub wojewódzki.
Bank Pekao rozpoczyna od końcówki marca zwolnienia grupowe. Do końca czerwca, firma chce zwolnić około tysiąc pracowników. - Proces zwolnień grupowych jest pochodną długofalowych zmian w sektorze bankowym, przyspieszonych przez pandemię Covid-19. Jest on też elementem reorganizacji sieci placówek i struktur banku, mających na celu lepiej dostosować bank do aktualnej sytuacji rynkowej i preferencji klientów" - poinformował bank (cyt. Bankier).
W grudniu 2020 r. Pekao prowadziło 653 placówek własnych oraz 60 partnerskich. Bank zatrudniał ponad 12 000 osób.
***
Przeczytaj także:
Które sklepy lubią Polacy? Ranking sieci handlowych