Credit Agricole otworzył setną placówkę partnerską; Sąd oddala zażalenia w Piotr i Paweł! - flesz tygodnia

05 mar 2021
źródło: przegląd materiałów prasowych

Sąd oddala zażalenia na zatwierdzenie układów w sieci Piotr i Paweł. Credit Agricole otworzył setną placówkę partnerską. A wniosek o przejęcie marki Quiosque trafił do UOKiK. To jest najnowszy flesz tygodnia, przygotowany przez redakcję Franczyza INFO! Przeczytaj w skrócie!

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.
  1. Orzeczenie oddalone

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał orzeczenie o oddaleniu zażaleń o zatwierdzeniu układu dwóch z trzech spółek tworzących Piotr i Paweł z ich wierzycielami.

- Oznacza to definitywną i niepodważalną prawomocność postanowień o zatwierdzeniu, jednak jednak konieczne będzie jeszcze wydanie postanowienia o stwierdzeniu prawomocności, co nastąpi w terminie 2-3 tygodni - tłumaczy sieć Piotr i Paweł. (cyt. wh.pl zachowana pisownia oryginalna)

Sieć Piotr i Paweł od 2019 r. jest pod Spar Group z RPA, która posiada licencję na rozwój marki Spar w Polsce i planuje rebranding wszystkich sklepów Piotr i Paweł na Spar, Spar Express lub Eurospar.

2. Przejęcie Quiosque trafia do UOKiK

W połowie lutego br. spółka Dlako podpisała wstępną umowę przejęcia 90 proc. udziałów w marce Quiosque przez GK Immobile. Teraz wniosek trafił do weryfikacji przez UOKiK.

3. Credit Agricole otworzył setną placówkę partnerską!

Credit Agricole otworzył w Aleksandrowie Kujawskim nowy oddział franczyzowy. Jest to setna placówka partnerska tego banku.

4. McDonald's dołącza do wege rewolucji! 

McDonald's podpisał właśnie umowę z Beyond Meat, firmą produkującą zamienniki mięsa z roślin. Franczyzowy gigant idzie o krok dalej i planuje dodać do menu wegańskie odpowiedniki kurczaków, a nawet jaj.  - Zawarcie tej strategicznej umowy jest ważnym krokiem na drodze do wprowadzenia pysznych, wysokiej jakości roślinnych produktów do naszego menu – oświadczała Francesca DeBiase z McDonald's.

5. Rząd rozważa kolejne obostrzenia!

- Na tę chwilę mamy taką sytuację, że ponad 15,5 tys. łóżek jest zajętych, ponad 1,5 tys. osób jest pod respiratorami i te liczby niestety rosną. Faktycznie rozważamy pewne obostrzenia, ale o charakterze regionalnym. Raczej nie będziemy dokonywać obostrzeń o charakterze ogólnopolskim - powiedział dla Radia ZET, rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył jednak, że decyzja o ewentualnych obostrzeniach miałaby charakter powiatowy lub wojewódzki.

6. Grupowe zwolnienia w Pekao

Bank Pekao rozpoczyna od końcówki marca zwolnienia grupowe.  Do końca czerwca, firma chce zwolnić około tysiąc pracowników. - Proces zwolnień grupowych jest pochodną długofalowych zmian w sektorze bankowym, przyspieszonych przez pandemię Covid-19. Jest on też elementem reorganizacji sieci placówek i struktur banku, mających na celu lepiej dostosować bank do aktualnej sytuacji rynkowej i preferencji klientów" - poinformował bank (cyt. Bankier).

W grudniu 2020 r. Pekao prowadziło 653 placówek własnych oraz 60 partnerskich. Bank zatrudniał ponad 12 000 osób.

***

Przeczytaj także:

Które sklepy lubią Polacy? Ranking sieci handlowych

Które sklepy lubią Polacy? Ranking sieci handlowych

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook