Czy biznes musi być nudny? 5 rozrywkowych franczyz

04 maj 2020

8 godzin pracy przy biurku jest dla Ciebie nie do wytrzymania? Potrzebujesz kreatywnych działań i nie lubisz monotonii?  Nie wyobrażasz sobie pracy bez ludzi? Lubisz być centrum a cisza Cię przeraża? Może warto pomyśleć o franczyzie biznesu, który przyniesie Ci dużo adrenaliny i jeszcze więcej satysfakcji. Poznaj nasze pomysły na biznes!

1. Escape room

To nadal cięgle popularny pomysł na biznes, w szczególności w większych miastach. We współpracy franczyzowej otrzymujesz pomoc przy doborze lokalizacji, szyld, całe know-how biznesu oraz sugestie co do aranżacji pokoi. Zauważ jednak, że pokojów z zagadkami jest coraz więcej, a w większości z nich należy dokonywać rezerwacji. Dlaczego warto pomyśleć o dołączeniu już do znanej sieci? Przede wszystkim to daje gwarancję szybszej rozpoznawalności na rynku. Co więcej, przyłączenie do sieci  jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają wystarczającego doświadczenia w budowaniu i prowadzeniu pokoi zagadek. W Polsce aktualnie działa kilkanaście sieci franczyzowych, z którymi istnieje możliwość nawiązania współpracy franczyzowej.

2. Fotobudka

Jest to raczej forma biznesu pasywnego. Niemniej inwestycja w budkę do robienia zdjęć jest niemalże na każdą kieszeń. Franczyzobiorcy wykorzystują ją na różnych imprezach: urodzinach, weselach, studniówkach, sylwestrach a nawet chrzcinach. Opłata za franczyzę lub licencję takiej budki wynosi od 4 do 6 tysięcy złotych. A miesięczne opłaty nie przekraczają 500 zł.

3. Klub nocny/ dyskoteka

Ta inwestycja jest zdecydowanie droższa od powyżej wymienionych pomysłów na biznes. Niemniej ten biznes pod znanym i popularnym szyldem wydaje się być rentownym biznesem. Przyłączając się do sieci klubów otrzymujesz nie tylko wsparcie marketingowe, ale także zniżki na alkohol czy kontakty do znanych DJ-ów, firm ochroniarskich czy osób występujących na scenie. Założenie takiego znanego klubu to inwestycja w przedziale od 200 do nawet 400 tysięcy złotych. W Internecie możesz znaleźć wiele popularnych klubów, które proponują współpracę na zasadach franczyzy.

4. Park trampolin

Trampoliny stały się hitem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Coraz częściej zastępują one siłownie i kluby fitness, ponieważ korzystanie z nich jest o wiele przyjemniejsze. Obecne sieci oferują zabawę z podzielonymi strefami tematycznymi i stopniami trudności. Ten rozrywkowy biznes sprawdzi się zarówno w małej miejscowości jak i dużym centrum handlowym. Inwestycja w taki franczyzowy model to koszt około 20 - 50 tysięcy złotych.

5. Kręgielnia/ klub bilardowy

To również ciekawy pomysł w branży rozrywkowej. Oprócz zaplecza marketingowego, know-how i wsparcia merytorycznego większość z takich sieci oferuje także pomoc w znalezieniu lokalizacji, w kwestiach remontowych, księgowości, koncesji na alkohol ( o ile tego potrzebujesz), a także dekoracji wnętrz i pozyskaniu niezbędnych sprzętów.

 

***

Polecamy także:

4 topowe pomysły na własną knajpę

4 topowe pomysły na własną knajpę

 

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook