Czym jest Żabka Future? Kontigo buduje salon spa; Sfinks uratowany?- flesz tygodnia
12 lut 2021
źródło: materiały prasowe
Nie masz czasu na czytanie i szukanie wiadomości po całym Internecie? Robimy to za Ciebie! Oprócz standardowych codziennych treści, proponujemy flesz tygodnia. Z dzisiejszego flesza dowiesz się m.in. po co powstaje Żabka Future i jakie plany ma sieć Kontigo.
UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.
1. Zmiany w Żabka Polska. Czym będzie się zajmować Żabka Future?
Wczoraj (11 lutego br.), sieć Żabka wydała oświadczenie, w którym opisała nową strukturę zarządzania. Zmiany mają nastąpić ze względu na szybki rozwój sieci. Żabka zostaje podzielona w następujący sposób:
- Żabka Polska – pod tą nazwą zawiera się obszar handlu, w ramach którego będzie funkcjonowała sieć sklepów i zespoły za nią odpowiedzialne. Obok zespołu operacyjnego będą to wszystkie zespoły związane z działaniem sieci Żabka: od ekspansji, przez adaptację, łańcuch dostaw, aż po asortyment i komunikację. Obszarem handlu kieruje Adam Manikowski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska/ EVP, Managing Director of Żabka Polska;
- Żabka Future – obszar rozwoju skupiający zespół, który odpowiada za wyszukiwanie i tworzenie oraz rozwój biznesów oraz narzędzi technologicznych i systemowych dla przyszłości. Obszarem rozwoju będzie kierował Tomasz Blicharski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Future/ EVP, Managing Director of Żabka Future. Ten dział będzie się skupiał głównie na technologii.
W wyniku wyżej opisanych zmian oraz w ramach obszaru strategii, uruchomione zostaną trzy zespoły:
- Zespół Strategii Konsumenckich – zespół, którego zadaniem będzie wyznaczanie kierunków rozwoju firmy budując strategie konsumenckie i komercyjne oraz wspierające, jak strategia marki i marek własnych oraz strategia odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju ESG. Obszarem będzie kierowała Anna Grabowska – Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich/ EVP, Chief Commercial Officer;
- Zespół Strategii Personalnej – jednostka odpowiedzialna za strategię HR, rozwój kultury firmy oraz kompetencji wszystkich zespołów. Obszarem będzie kierować Jolanta Bańczerowska – Członkini Zarządu, Obszar Strategii Personalnej/ Chief People Officer (CPO);
- Zespół Strategii Finansowej – zadania tego zespołu to zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego i obsługa finansowa oraz wsparcie analityczne działalności operacyjnej Żabki. Obszarem będzie kierować Marta Wrochna – Łastowska - Członkini Zarządu, Obszar Strategii Finansowej/Chief Financial Officer (CFO).
2. Kontigo otworzy salon SPA
Kontigo wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniem klientów i uruchamia internetowy salon spa. WySPA Kontigo - bo tak się nazywa najnowsza platforma sieci, działa od 9 lutego. Za pośrednictwem strony, klientki będą mogły odszukiwać interesujące rytuały pielęgnacyjne i przeprowadzać je same w domowych warunkach.
3. Grupa Muszkieterów podsumowała obroty za 2020 rok
Z informacji dostarczonych przez sieć wynika, że spółka osiągnęła obroty na poziomie blisko 7,8 miliarda złotych (nie licząc stacji paliw). Grupa Muszkieterów wypracowała obroty wyższe o 223 miliony złotych w stosunku do poprzedniego roku. Wzrost zanotowała sieć Bricomarché, w przeciwieństwie do Intermarché, która zanotowała spadki, w porównaniu do ubiegłego roku ( 4,91 mld zł wobec 5,18 mld zł).
4. Sfinks Polska ma zgodę wierzycieli na układ
Sfinks Polska otrzymał zgodę swoich wierzycieli na ugodę w ramach Uproszczonego Postępowania Restrukturyzacyjnego. Bez wątpienia ma być to jeden ze sposobów na uratowanie i stabilizację sytuacji finansowej spółki. Przyjęty układ reguluje sposób spłaty wierzytelności Sfinks Polska i ma zapewnić spółce wsparcie. Przede wszystkim ma pomóc jej w odzyskaniu stabilności utraconej wskutek zamknięcia branży gastronomicznej. Układ obejmuje m. in. przesunięcie spłaty w czasie części wierzytelności, rozłożenie na raty, zmianę sposobu naliczania odsetek oraz zamianę części długu na akcje. Ma także częściowo umorzyć wierzytelności. Do układu przystąpił także główny wierzyciel Sfinksa- BOŚ Bank.
***
Przeczytaj także:

Franczyzobiorcy RE/MAX Polska opowiadają o swoim biurze nieruchomości!

Tagi:
Opublikowane przez: Daria Kania-Baran