Dlaczego przedsiębiorcy powinni pamiętać o ubezpieczeniach?

21 lut 2022
artykuł sponsorowany

W czasach nieustannej niepewności warto zabezpieczyć przyszłość swoją i bliskich najlepiej, jak to możliwe. Pandemia pokazała, że nie na wszystkie zdarzenia mamy wpływ, ale przyszłość możemy częściowo sami kształtować – szczególnie finansową. 

Polisa grupowa

Coraz popularniejsze w firmach stają się ubezpieczenia grupowe – w wielu organizacjach to już oczywistość. Z ubezpieczenia grupowego czerpać mogą nie tylko pracownicy. Do ubezpieczenia można dołączyć bliskich – partnera, partnerkę czy dzieci. Pracownik, którego indywidualne potrzeby zostaną uwzględnione, czuje się z firmą bardziej związany i wykazuje wobec niej większą lojalność szczególnie w czasach intensywnych przemian na rynku pracownika – taka perspektywa może zaważyć na stabilności zespołu. Z punktu widzenia wizerunkowego - atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy jest dla pracownika znakiem, że pracodawca wyróżnia się na rynku pracy, bo zespół ma dla niego realne znaczenie.

Ubezpieczyciele nieustannie pracują nad poszerzeniem i uzupełnieniem oferty ubezpieczeń grupowych. Ponieważ globalna epidemia przypomniała nam, że zdrowie jest najwyższą wartością. Pakiety ubezpieczeniowe skupiają się głównie na zabezpieczeniu dobrostanu pracownika oraz jego kondycji zdrowotnej. Zgodnie z wynikami badania Unum Insight, poza grupowym ubezpieczeniem na życie, które jest główną ofertą ubezpieczeniową u pracodawców, w firmach oferowane są również: ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (19 proc.), ubezpieczenie zdrowotne (18 proc.) i ubezpieczenie emerytalne (18 proc.).

Profile demograficzne pracowników dynamicznie się zmieniają, dlatego dostępne są również ubezpieczenia przygotowane zarówno z myślą o pracownikach w wieku emerytalnym, jak i młodszych - aktywnych fizycznie i miłośnikach dalekich wypraw.

A może polisa indywidualna?

Ostatnie miesiące boleśnie przekonały nas, że niepewność na rynkach finansowych i intensywne gospodarcze zmiany mogą w istotny sposób wpłynąć na rzeczywistość finansową i kondycję firmy. Wiele rodzin utrzymuje się tylko z jednej pensji albo z pracy jednego z członków rodziny. Ubezpieczenie indywidualne jest rozwiązaniem, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorcy i jego bliskim. Chroni na wypadek śmierci, trwałego inwalidztwa czy choroby śmiertelnej, a wzbogacone o dodatkowe moduły zabezpiecza również finansowo rodzinę na wypadek poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu czy wypadku. Taka perspektywa sprawia, że – bez względu na to, co przyniesie przyszłość – standard życia naszych bliskich jest zabezpieczony. Rozsądne decyzje podjęte w teraźniejszości sprawiają, że przyszłość okazuje się łaskawa. Tym bardziej, że przychodzi zawsze szybciej niż przypuszczamy.

Więcej na temat ubezpieczeń grupowych i indywidualnych znajdziesz na stronie UNUM

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook