Duże problemy franczyzowej sieci sklepów spożywczych

12 sie 2022

Z informacji przedstawionych przez serwis dlahandlu.pl wynika, że w połowie kwietnia 2022 roku Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał specjalne postanowienie o ogłoszeniu upadłości Joker TNC S.A. i zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład których wchodziły między innymi prawa do prowadzenia działalności franczyzowej pod marką MarketVita.

"W maju 2014 roku po trudnym czasie związanym z Bać-Polem i odebraniem licencji na znak Spar, Leszek Bać postanowił założyć nową sieć sklepów. 8 maja rzeszowski sąd zarejestrował zmianę nazwy spółki ze Spar Polska S.A. na Joker TNC S.A. Firma zajmowała się rozwijaniem franczyzowej sieci sklepów ogólnospożywczych pod logo „Marketvita”. Teraz spółka składa wniosek o ogłoszenie upadłości" - informuje serwis dlahandlu.pl.

- W dniu 17.02.2022 r. na skutek uprawomocnienia się w dniu 16.02.2022 r. wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie, Wydział VI Gospodarczy w konsekwencji którego, Spółka stała się zobowiązana do zapłaty na rzecz Bać-Pol S.A. w restrukturyzacji kwoty 10 225 000 zł i kosztów procesu 15 000 zł, a także zwrotu Skarbowi Państwa – Sądowi Okręgowemu w Rzeszowie kwoty 200 000 zł tytułem opłaty sądowej, co spowodowało niewypłacalność Spółki. Zarząd Spółki złożył wniosek o ogłoszenie upadłości (ww. zobowiązania znacząco przekraczają wartość majątku spółki) - czytamy w dokumentach Joker TNC.

Zobacz także: 5 powodów, aby otworzyć punkt kurierski w sieci franczyzowej Furgonetka Punkt

 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook