E.Leclerc otwiera second-handy

29 sty 2020
źródło: materiały prasowe

 

Sieć E.Leclerc planuje uruchomić 100 sklepów second-hand o nazwie Leclerc Occasion.

W ramach sieci działa już 30 placówek oferujących używane przedmioty. Z uwagi na popularność sklepów wśród francuskich klientów, E.Leclerc postanawia rozwinąć koncept i uruchomić więcej takiego rodzaju placówek.

Leclerc Occasion to pewnego rodzaju dział, który oferuje używane produkty przemysłowe, nadające się w dalszym ciągu do użytku. Są nimi między innymi: komputery, telefony, aparaty fotograficzne, telewizory, sprzęt komputerowy, sprzęt AGD, książki, biżuteria itd.

Leclerc Occasion działa podobnie jak komis. Klienci przynoszą do sklepu własne rzeczy i ustalają wspólnie z obsługą cenę za przyniesiony towar. Wynagrodzenie za sprzedany towar jest przelewane na kartę Occasion. Otrzymane pieniądze ze sprzedaży można wykorzystać płacąc za zakupy ww. kartą lojalnościową w regularnych sklepach E.Leclerc.

Propozycja second-hand na razie rozwija się jedynie we Francji. Sieć nie podaje, czy planuje rozwój konceptu w innych państwach.

E.Leclerc to francuska sieć supermarketów i hipermarketów założona w 1949 r. Obecnie do sieci należą również stacje benzynowe. W Polsce pierwszy sklep pojawił się w 1995 roku. Nazwa pochodzi od jej założyciela Edouarda Leclerca.

 

***

Polecamy także:

W Wiedniu powstanie ikea z drzewami na dachu

W Wiedniu powstanie IKEA z drzewami na dachu

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook