Eurocash wydaje program wdrożeniowy dla franczyzowych sklepów

20 maj 2020
źródło: materiały prasowe

Akademia Umiejętności Eurocash opracowała specjalny, kompleksowy program edukacyjny, który ma pomóc sklepom franczyzowym i partnerskim w sprawnym i bezpiecznym wdrożeniu do pracy nowo zatrudnionych pracowników.

Najnowszy program będzie dostępny od 20 maja br. w Akademii Umiejętności. Jest obecnie znacząco rozbudowany (od poprzednich amteriałów edukacyjnych) i dostosowany do aktualnej sytuacji. Program wdrożeniowy zawiera takie informacje jak: BHP, HACCP, merchandsing, obsługa klienta, zarządzanie strefą kasy, zarządzanie kategoriami produktowymi oraz wszelkimi kwestiami związanymi z COVID-19 (regulacje prawne, sanitarne).

Materiały edukacyjne będą dostępne różnych formach. Zarówno w formie kursów e-learningowych, filmów, warsztatów on-line, jak i artykułów, materiałów informacyjnych oraz e-booków. Dostęp nie będzie limitowany – materiały można będzie odtwarzać wielokrotnie.

Panel edukacyjny będzie dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników i jest bezpłatny dla wszystkich franczyzobiorców i partnerów Grupy Eurocash, którzy będą przekazywać dostęp swoim nowo zatrudnionym pracownikom.

Tworząc ścieżki szkoleniowe wiedzieliśmy, że w obecnej sytuacji konieczne jest szybkie wdrożenie do pracy nowych pracowników (...) Obecna sytuacja sprawiła, że wielu naszym franczyzobiorcom udaje się uzupełnić braki kadrowe, co jeszcze 3 miesiące temu było bardzo trudne. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, opracowaliśmy narzędzie które sprawia, że nowy pracownik przejdzie niezbędne szkolenia w trybie ekspresowym. Program wdrożeniowy został opracowany dla sześciu stanowisk w sklepie (kierownik sklepu, pracownik sklepu, pracownik stoiska mięso-wędliny, pracownik stoiska owoce-warzywa, kierownik stoiska mięso-wędliny, magazynier), a każde stanowisko ma precyzyjnie określone działania edukacyjne – ułożone w ścieżki szkoleniowe i rozłożone w czasie. Program jest intuicyjny – wystarczy tylko zalogować się na platformie edukacyjnej i postępować zgodnie z instrukcjami programu. W zeszłym roku taki program wdrożeniowy trwał 3 miesiące, teraz dla kierowników sklepów trwa 4 tygodnie, zaś na pozostałe stanowiska – 2 tygodnie. Poza skróceniem czasu trwania programu szkoleniowego, wyzwaniem było również odpowiednie omówienie wszystkich procedur i regulacji prawnych związanych z koronawirusem. Nowi pracownicy już na początku pracy muszą się dowiedzieć, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i klientom sklepu –mówiła Agata Wrzecionowska-Dzierba, menedżer Akademii Umiejętności Eurocash.

Grupa Eurocash to polska firma, która oprócz dystrybucji hurtowej jest operatorem sieci franczyzowych i partnerskich, które zrzeszają ponad 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.

***

Polecamy także:

Eurocash - zysk pomimo koronawirusa?

Eurocash - zysk pomimo koronawirusa?

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook