Eurocash został właścicielem Frisco.pl

26 cze 2020
źródło: materiały prasowe

Grupa Eurocash sfinalizowała transakcję nabycia Frisco S.A., którego była akcjonariuszem od 2014 roku.  Frisco.pl to jeden z liderów e-grocery i supermarketów online

Frisco.pl należy obecnie do liderów polskiego rynku e-grocery. Dzięki przejęciu Frisco S.A. nasza Grupa zyska wiedzę i szerokie doświadczenie w sprzedaży internetowej, co pozwoli nam na dalszy rozwój tego obszaru dla naszych klientów, właścicieli niezależnych sklepów detalicznych (...) Ta inwestycja to kolejny element realizacji naszej strategii wspierania niezależnego handlu w Polsce - mówi Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash. 

Transakcja nabycia Frisco S.A została sfinalizowana z kredytu, który udzielił Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Udzielony kredyt wynosił 50 mln euro.

Ponadto, w ramach zmian w strukturze finansowania Grupy, w dniu 19 czerwca b.r. Eurocash zawarł umowę o 3-letni kredyt rewolwingowy na łączną kwotę 600 mln zł. Zawarta umowa pozwoli na refinansowanie obecnego zadłużenia z tytułu umowy kredytu zawartej w dniu 14 września 2015 r., której termin spłaty upływa w dniu 14 września 2020 r. Nowe umowy kredytowe przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa finansowania Grupy w długim okresie - czytamy w komunikacie prasowym Eurocash.

Grupa Eurocash to polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją oraz operator kilku sieci franczyzowych takich jak: abc, abc na kołach, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Gama i Euro Sklep.

***

Polecamy także:

Sfinks wprowadza franczyzę za 1 zł!

Sfinks wprowadza franczyzę za 1 zł!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook