Fit Cake łączy biznes z misją społeczną!

29 gru 2021
źródło: materiał prasowy dostarczony przez Fit Cake

Jedna z pacjentek Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku otrzymała pompę insulinową o wartości 7 tys. zł. Chora na cukrzycę Karolina, dzięki fundacji Fit Cake Bezcukrowi i Fundacji Miś w Fartuchu, może się teraz cieszyć i bawić, jak jej rówieśnicy

-  Widok tego, z jaką uwagą i wdzięcznością nastolatka ogląda aparaturę wystarczy za wszystkie słowa. To po prostu zmieni jej życie. Cieszymy się, że mamy w tym swój udziałmówi Rafał Kościuk, właściciel sieci franczyzowej Fit Cake.

- To jedno z najmniejszych i najbardziej dyskretnych urządzeń tego typu na rynku (...) Część obsługi odbywa się przez telefon. Dzięki temu insulinoterapia nie będzie tak uciążliwa. Pacjentka lubi sport. Teraz nie będzie musiała ograniczać aktywności i wysiłku. Minimalne rozmiary pompy sprawią, że jej cukrzyca nie będzie też tak widoczna, co w przypadku nastolatki jest bardzo ważne, choćby dla akceptacji w grupie i idącego za tym zdrowia psychicznego  – mówi Michał Szczesiul, prezes Fundacji Miś w Fartuchu, skupiającej białostockich medyków. 

To nie pierwsza wizyta Fit Cake w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku. W Dzień Dziecka, także razem z Fundacją Miś w Fartuchu obdarowali małych pacjentów batonami Czekoladowy Miś. Ich receptura została opracowana specjalnie z myślą o małych cukrzykach.

- W nowym roku ruszamy z kolejną akcją. W styczniu we wszystkich punktach Fit Cake, a jest ich już ponad 50, staną puszki, do których klienci będą mogli wrzucać datki na pomoc małym diabetykom – zapowiada współwłaściciel Fit Cake. -  Sfinansujemy z nich kolejne pompy, albo inne niezbędne przy tym schorzeniu urządzenia medyczne - dodaje.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook