Flesz tygodnia - czyli biznesowe newsy w pigułce (16-20.11.2020)

20 lis 2020
źródło: dlahandlu, retailnet i inne informacje prasowe

Nie masz czasu na czytanie i szukanie wiadomości? Robimy to za Ciebie! Poniżej znajdziesz flesz - zbiór informacji prasowych z całego tygodnia. Najświeższe newsy ze świata biznesu w skróconej formie i w jednym miejscu.

1. Spar nawiązuje współpracę z Everli

Sieć franczyzowych sklepów SPAR rozpoczęła współpracę z platformą Everli, specjalizującą się w dostawach zakupów do domu. Usługa dostępna jest obecnie w trzech miastach – na terenie Poznania, Rzeszowa i Warszawy.

2. Start-up wprowadza samoodkażające się maseczki

LSP Life wprowadza na polski rynek samoodkażające się maseczki, wykorzystując do tego opatentowaną szwajcarską technologię Livinguard. Jest to pierwsza tego typu technologia na świecie, która  umożliwia produkcję tkanin o działaniach wirusobójczych i bakteriobójczych.

3. Czas na Herbatę w kolejnej galerii

W jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej otwarto sklep Czas na herbatę. Sieć salonów z herbatami działa zarówno w formie sklepów własnych jak i franczyzowych.

4. Wojas będzie produkował buty dla NATO

Wojas zawarł umowę dotyczącą wykonania i dostawy butów bojowych dla Agencji Wsparcia i Zamówień NATO. Łączna wartość kontraktu to 6 mln 435 tys. dolarów, czyli ok. 24 mln 300 tys. zł.

5. Nowy koncept małych sklepów od Auchan

Wczoraj, czyli 19 listopada br. w Warszawie otwarto pierwszy pilotażowy sklep Easy Auchan.  Kolejne sklepy w tej formule planowane są na grudzień tego roku. Easy Auchan to nowy format sklepów convenience, który oferuje szybkie i wygodne zakupy.

6. Biogazownie we franczyzie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało o planach konceptu franczyzowego biogazowni. Pierwsze takie franczyzowe projekty mogłyby powstać w ciągu najbliższych 2-3 lat.  (...) Sądzę, że w I kw. 2021 r. zaprezentujemy kompletną koncepcję i ofertę dla potencjalnych franczyzobiorców, zarówno jeśli chodzi o samorządy lokalne, jak i indywidualnych biznesmenów (...) - powiedział Jarosław Wróbel, wiceprezes PGNiG.

7. Spar przejmuje kolejne sklepy

Sieć sklepów Spar powiększyła się o 5 nowych placówek w okolicy Konina. Wszystkie są prowadzone przez jedną rodzinną firmę.

8. Natura otwiera eko sklep

sieć Drogerii Natura otworzyła nowy format sklepu. Znajduje się od w Pasażu Grunwaldzkim.

9. Circle K wprowadza mobilne płatności

Sieć stacji Circle K zdecydowała się na wprowadzenie mobilnych płatności za paliwo oraz myjnie. Projekt sieci został dynamicznie przyśpieszony, z uwagi na rozwój pandemii.

10. Wasz Sklep Spar uruchamia coolomaty

Wasz Spar wprowadza nową usługę w zakresie e-commerce. Będzie to projekt coolomatów, dzięki którym klient odbierze zamówiony towar w dogodnym dla siebie momencie.

11. Duże firmy nie skorzystają z tarczy finansowej

25 spółek wycofało swoje wnioski o pieniądze w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm - poinformował portal Business Insider Polska. Z pomocy nie skorzysta między innymi  firma odzieżowa LPP, do której należy m.in. marka Reserved.

12. Żabka przystępuje do United Nations Global Compac

United Nations Global Compac to największa światowa inicjatywa, skupiająca firmy i instytucje, które wspólnie działają w obszarze zrównoważonego rozwoju.

13. Libero Katowice pomaga branży gastronomicznej

Inicjatywa Libero ma na celu wsparcie najemców gastronomicznych. Od kilku dni na ulicach Katowic jeździ fioletowy food truck, który za symboliczne 5 zł serwuje pełnowartościowe dania restauracji zlokalizowanych w galerii.

14. Eurocash otworzył w trzecim kwartale 9 Delikatesów Centrum

Liczba wszystkich sklepów Delikatesy Centrum wyniosła na koniec badanego okresu 1 356.

15. Galerie apelują do Premiera o odmrożenie

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, zrzeszający ponad 200 firm zatrudniających łącznie przeszło 200 tys. pracowników, 16 listopada zaapelował do premiera o ponowne otwarcie galerii handlowych w pełnym zakresie. Postulat poparła również handlowa "Solidarność".

***

Polecamy także:

Burzliwy raport o franczyzie, który poróżnił zainteresowane strony

Burzliwy raport o franczyzie, który poróżnił zainteresowane strony

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook