Flesz tygodnia - sprawdź co się działo w biznesie (12-18.12.2020)

18 gru 2020
źródło: materiały prasowe

Nie masz czasu na czytanie i szukanie wiadomości po całym Internecie? Robimy to za Ciebie! Oprócz standardowych codziennych treści, piszemy w skrócie o biznesie! Poniżej znajdziesz flesz tygodnia, czyli zbiór informacji prasowych z całego tygodnia.

UWAGA! Poniższe treści nie powielają się z opublikowanymi artykułami w tym tygodniu - to całkowicie dodatkowa garść informacji.
1. Moodo z nowymi lokalami

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy do grona naszych sklepów dołączyło aż 5 nowych lokalizacji: Babice Nowe, Białogard, Mszana Dolna, Nowy Sącz oraz Nysa. Konsekwentnie realizujemy plany związane z rozszerzeniem sieci naszych sklepów na terenie kraju i nie zwalniamy tempa! Przed nami jeszcze otwarcia w Chełmnie, Łasku, Nowym Targu, a także Sieradzu (...) Nowym franczyzobiorcom gratulujemy i życzymy powodzenia, ściskając kciuki za wysoką sprzedaż! (...) - poinformowała firma na swoim Linkedinie.

2. Franczyza Semilac nadal cieszy się dużym zainteresowaniem!

Od maja notujemy coraz większą liczbę zapytań o nasz system franczyzowy. Tak duże zainteresowanie marką to dla nas bardzo dobry sygnał ponieważ pokazuje, że Semilac to stabilna marka, gwarancja powodzenia biznesu i dobra jakość współpracy. Pojawiały się propozycje współpracy od osób, które np. straciły z powodu pandemii pracę i chciały wziąć zatrudnienie w swoje ręce. Dużo zapytań dotyczyło także świadczenia usług w domu u klienta pod szyldem Semilac. Na to jednak nie mogliśmy się zgodzić. Zależy nam na prowadzeniu przede wszystkim działalności stacjonarnej – sprzedaży i usług, ale w naszych lokalizacjach. Profesjonalne usługi powinny być świadczone dla klientek w higienicznych warunkach zgodnie z sanitarnymi przepisami - mówiła w wywiadzie dla retainet.pl  Paulina Patelka, Manager ds. rozwoju sieci franczyzowej Semilac.

3. Priorytetem dla Muszkieterów jest utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa

Grupa Muszkieterów i sieć Intermarché, poprzez swoją długoletnią działalność na polskim rynku, poznały potrzeby i oczekiwania klientów, czym chętnie dzielą się z przedsiębiorcami zrzeszonymi w ich strukturach. Kwestia, która niezmiennie pozostaje bardzo istotna, to dodatkowe kontrole higieniczne, gwarantujące klientom dostęp do produktów najwyższej jakości – mówiła Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodaje – Współpraca Intermarché z niezależną firmą Eurofins jest jednym z elementów wsparcia franczyzobiorców sieci. Sklepy i stacje paliw pod szyldem Intermarché prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy. Swoje supermarkety kilka razy do roku poddają dobrowolnej, dodatkowej kontroli. Daje im to gwarancję, że ich placówki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny.

4. Carrefour nawiązuje współpracę z Mastercard!

Carrefour i Mastercard poinformowały o uruchomieniu strony https://carrefour.kiedydosklepu.pl/, dzięki której klienci tej sieci detalicznej mogą wybrać się do hipermarketów i supermarketów Carrefour w godzinach, w których panuje mniejszy ruch.

5. Reserved rozwija franczyzę w Dubaju!

Ze względu na bardzo hermetyczny i wyjątkowy pod względem kulturowym charakter rynku zdecydowaliśmy, że sprzedaż w Dubaju zrealizujemy w oparciu o model franczyzowy, podobnie jak od 8 lat ma to miejsce w przypadku sklepu Reserved w Abu Dhabi – za pośrednictwem dotychczasowego partnerapoinformowało w komentarzu dla Retail Journal biuro prasowe LPP. – Przestrzeń handlowa w całości zorganizowana została wg naszych standardów programowych i aranżacyjnych, pod kierownictwem architektów LPPSklep wyposażono w najnowsze umeblowanie z liftingu, który miał miejsce kilka miesięcy temu. We wnętrzu salonu usytuowano również specjalną strefę handlowo-wizerunkową, gdzie znajdują się ławki z możliwością indukcyjnego ładowania telefonów. Dodatkowo zastosowano też wykonane specjalnie dla tej lokalizacji rozwiązania, jak np. otwartą witrynę, podświetlane platformy na manekiny w strefie wejścia czy efekty oświetleniowe w formie liniowych opraw od strony pasażu i wzdłuż całej strefy damskiej na suficie. W całym salonie wykorzystano także energooszczędne oświetlenie LED.

6. Franczyzobiorca pierwszego ekologicznego sklepu Żabka

– Niedługo miną dwa lata odkąd dołączyłem do sieci – wcześniej nigdy nie przypuszczałem, że zostanę franczyzobiorcą Żabki, a tym bardziej, że będę prowadził pierwszy w pełni ekologiczny sklep pod jej szyldem. Świetnie jednak odnajduję się w tej roli, a moje zajęcie daje mi dużą satysfakcję (..) Uważam, że w XXI wieku wszyscy powinni przykładać znacznie większą niż dotychczas wagę do ekologii – nie ma żadnej logiki w niszczeniu planety, która jest naszym domem. Dostęp do odnawialnych źródeł energii powinien być powszechny i tani. Ogromnie się cieszę, że jestem częścią sieci, która dąży do zmian w tym zakresie i inwestuje swoje środki, by wyznaczać trendy oraz inspirować innych do podobnych kroków – mówił Michał Kajak, który kieruje placówką na warszawskiej Białołęce, w wywiadzie dla portalu dlahandlu.pl.

7. Stokrotka rozwija online

Stokrotka Online rozwija usługę zakupów z dostawą do domu. Sieć sklepów uruchomiła e-sklep w kolejnych piętnastu miastach w całej Polsce. Zakupów przez Internet można dokonać w miastach takich jak: Lublin, Białystok, Kalisz, Kielce, Łomża, Olsztyn, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Rybnik, Legnica, Toruń, Bielsko-Biała, Siedlce, Słupsk, Szczecin.

8. Sweet Gallery planuje dalszy rozwój w 2020 roku

Sweet Gallery jeszcze przed świętami, tj. 17 grudnia otwiera nowe lokalizacje Bafra Kebab. 17 grudnia franczyzowe przyczepy pojawią się w Wałczu i Warszawie. - (...) 2021 rok będzie dla nas okresem największego rozwoju firmy. Mamy zakontraktowane 209 otwarć więc poszerzamy zaplecze biurowe, logistyczne, zatrudniamy ludzi. Chcemy także wprowadzić dwa pilotażowe całkiem nowe koncepty – z pieczywem i panierowanymi kurczakami. Ponadto skupimy się na rozwoju za granicą. Nasz kierunek to Rumunia, gdzie aktualnie wprowadzamy dwa formaty i gdzie bardzo dobrze przyjęły się nasze pierwsze punkty - mówił Marcin Olesiak w wywiadzie dla retainet.pl. 

9. Spar uruchomił 10 sklepów w miesiąc

Nowe sklepy znajdują się w Poznaniu, Kościerzynie,  Koninie, Liścu Wielkim, Sławsku oraz w Stargardzie.

10. Sieć Chorten rozwija sklep online

Dostawy z www.e-chorten.pl będą realizowane na terenie Białegostoku, jak też miejscowości oddalonych do 20 km od granicy stolicy województwa podlaskiego.

***

Polecamy także:

Wsparcie dla poszkodowanych branż. Jaka będzie rządowa pomoc?

Kolejne przedświąteczne obostrzenia! - Narodowa kwarantanna

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook