Fotowoltaika we franczyzie - przegląd firm

15 lip 2021

Branża fotowoltaiki z roku na rok rośnie, dlatego inwestycja w taki biznes może okazać się opłacalna dla franczyzobiorcy. Fotowoltaika we franczyzie na pewno pozwoli przedsiębiorcy uzyskać szybszy zysk, między innymi dzięki wystartowaniu pod znaną marką.

Kilka tygodni temu, Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował raport "Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021", w którym podsumował rok 2020 i pierwsze miesiące roku 2021 oraz przedstawił prognozy dla fotowoltaiki na najbliższe miesiące.

Z raportu wynika, że od dwóch lat, w Polsce notuje się wysoki wzrost tych usług. A rok 2020 był najlepszym w historii rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Co ciekawe, moc zainstalowana w fotowoltaice na koniec 2020 roku wyniosła niemalże 4 GW, co oznacza 200% wzrost rok do roku. Prognozy wskazują także, że łączne obroty na rynku fotowoltaiki w 2021 r. przekroczą 9 mld zł.

Rynek fotowoltaiczny (...) to nie tylko sprzedaż instalacji odbiorcom końcowym, ale cały łańcuch dostaw generujący wartość dodaną dla gospodarki. Według analiz IEO w fotowoltaice w 2020 roku liczba osób zatrudnionych na etacie w branży mogła sięgnąć nawet 14,5 tys. natomiast liczba osób pracująca czasowo na innych formach zatrudnienia w fotowoltaice może sięgać 21 tys. Łącznie jest to 35,5 tys. miejsc pracy w krajowym sektorze fotowoltaicznym. Pracownicy z branży fotowoltaicznej stanowią znaczącą grupę interesariuszy, którym zależy na rozwoju sektora. Otwiera to możliwości dla rządu i/lub regulatora do dialogu z branżą i osiągnięcia porozumienia w sprawie wypracowania kierunków i wspierania rozwoju całego sektora fotowoltaiki w Polsce (...) - czytamy na stronie Instytutu Energii Odnawialnej. 

Fotowoltaika we franczyzie - przegląd

Na franczyzowym rynku działa wiele marek, które oferują zainteresowanym przedsiębiorcom współpracę franczyzową/partnerską. Są to m.in. firmy:

 • evoEnergy - marka działająca na rynki od 10 lat i promująca ideę "Domu bez rachunków".
 • GRUPA GREEN - kolejna firma działająca na  rynku instalacji fotowoltaicznych, oparta na polskim kapitale.
 • PVGE - jedna z największych marek fotowoltaicznych na polskim rynku, rozwijająca się również we franczyzie.
 • Fotowoltaika.plus - kolejna firma, która działa na rynku fotowoltaiki i rozwija się w modelu franczyzowym.
 • Solenerga - jedna z najszybciej rozwijających się marek w tej dziedzinie, posiadająca pełen wachlarz produktów OZE.
 • Brewa - marka, która od 2015 roku i zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie instalacji fotowoltaicznych, folii grzewczych oraz stacji ładowania pojazdów.
 • Solar Point - kolejna firma z rynku fotowoltaiki, która również umożliwia współpracę na zasadzie franczyzy.
 • Columbus Elite - marka, która rozwija nowoczesną zieloną franczyzę.
 • Edison Energia - kolejna firma, której działania skupiają się fotowoltaice, pompach ciepła i optymalizacji zużycia energii.
 • COPERNICUS SUN - marka, która również rozwija się we franczyzie. W ofercie COPERNICUS SUN znajdziemy także opcję "ambasadora" marki.
 • NETSU - firma, która dość szybko dokonuje franczyzowej ekspansji, ponieważ dopiero w kwietniu br. roku uruchomiła sieć franczyzową a już na swoim koncie ma kilka otwarć. (sieć rezygnuje z franczyzy: aktualizacja 25.01.2022)
Artykuł nie promuje wyżej wymienionych firm. A kolejność wypisania firm jest przypadkowa. 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook