Franczyza będzie bardziej przyjazna dla przedsiębiorców?

28 kw. 2022

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, rząd przystąpił już do prac nad nową ustawę ws. franczyzy w naszym kraju. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Marcin Sławecki podkreślił, że celem rządu jest "wprowadzenie ram odpowiedzialności dla franczyzodawców i franczyzobiorców".

Franczyza będzie bardziej przyjazna?

Franczyza ma stać się bardziej przyjazna dla przedsiębiorców. Szef gabinetu politycznego w Ministerstwie Sprawiedliwości - Marcin Sławecki podkreślił, że projekt rządowy "cały czas jest konsultowany".

- Projekt jest cały czas konsultowany. Na koniec maja planujemy zakończenie prac, co do założeń, koncepcji przepisów. To jest przykład dobrej legislacji, bo jesteśmy otwarci na rozmowy z branżą. Chciałbym, aby nowe przepisy weszły w życie do końca 2022 roku - podkreślił Sławecki.

Sławecki zaznaczył, że nowy projekt ma przeciwdziałać nieprawidłowościom, do jakich dochodziło na rynku franczyz. O czym konkretnie mowa?

- Zdarzały się sytuacje, w których to franczyzodawcy wykorzystywali swoją pozycję ze szkodą dla franczyzobiorców. Franczyzobiorcy przyznawali, że nie zdawali sobie sprawy, że podpisali umowę z olbrzymimi karami. Nie może dochodzić do sytuacji, że na poziomie umowy, jedna strona nie jest o wszystkim informowana, a takie sytuacje, też miały miejsce - tłumaczy minister.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook