Franczyza Chilli Mili rośnie! Słynny youtuber wchodzi we franczyzę! - flesz tygodnia

18 cze 2021
źródło: materiały prasowe

Franczyza Chilli Mili rośnie! PIS ma w planach zmianę prawa w zakresie niedziel niehandlowych. Shell Polska planuje ekspansję.  Michał Jesionowski - znany youtuber i założyciel kanału 4 Kółek, rozwija  franczyzową markę M4K Garage. 

1. Franczyzowe Chilli Mili otwarte w kolejnym mieście!

Franczyza Chilli Mili rośnie. Sieć w czerwcu otworzyła drugą restaurację.  Nowo otwarta restauracja znajduje się w Puławach (woj. lubelskie).

Otwarcie dwóch restauracji w przeciągu dwóch tygodni to było coś więcej niż wyzwanie – mówi Agnieszka Rejkowicz, koordynatorka sieci franczyz Chilli Mili. – Pomimo ogromnego tempa pracy, mogliśmy sobie na to pozwolić, gdyż standardy towarzyszące otwarciom mamy świetnie przepracowane i w zasadzie powtarzalne. Oczywiście każde z miejsc ma swoją lokalną specyfikę, ale przyświeca nam jeden cel – karmić pysznym kurczakiem mieszkańców miasta i okolic. Rekrutujemy, szkolimy, trenujemy, wspieramy załogę w dniu otwarcia i długo długo po nim. Wszystkie ręce na pokład! - dodaje Agnieszka Rejkowicz. (zachowano oryginalną pisownie)

Chili Mili to sieć restauracji w amerykańskim stylu, gdzie serwowany jest kurczak w różnej postaci.

Franczyza Chilli Mili rośnie! Słynny youtuber wchodzi we franczyzę! - flesz tygodnia

2. Zmiany w Zarządzie Sfinksa

Rada nadzorcza Sfinksa zdecydowała o powołaniu do zarządu nowych członków na wspólną kadencję, która ma potrwać do 6 lutego 2024 r. Obok sprawującego nadal funkcję prezesa - Sylwestra Cacka, powołano:

  • Jacka Kusia - na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 1 lipca br.;
  • Amira El Malla - na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 21 czerwca br.;
  • Mateusza Cacka - na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 21 czerwca br.

Franczyza Chilli Mili rośnie! Słynny youtuber wchodzi we franczyzę! - flesz tygodnia

3.  Handel w niedzielę - ma się pojawić "nowa wersja prawa"

PIS zapowiada pracę nad "nową wersją prawa", która miałaby zaostrzyć przepisy dotyczące handlu w niedzielę. Chodzi głównie, o walkę z uruchamianymi punktami pocztowymi, które działają w wybranych sieciach sklepów oraz supermarketów.

BADANIE: Supermarkety nośnikiem Covid-19? Zamknięto 12 placówek!

4. Shell Polska ma w planach franczyzę

Jeszcze w tym roku Shell Polska planuje otwarcie nowych stacji paliw. Będą to zarówno placówki własne, jak i franczyzowe - poinformowało ISBnews. Obecnie pod szyldem Shell Polska działa 424 stacji paliw.

5.  Słynny youtuber wchodzi we franczyzę!

Portal echodnia.eu poinformował, że Michał Jesionowski - znany youtuber i założyciel kanału 4 Kółek, jest także właścicielem franczyzowej marki M4K Garage. Pierwszy warsztat pod marką M4K Garage pojawił się w 2018 roku. A już rok później otworzyła się kolejna placówka sieci. Na chwilę obecną, pod szyldem M4K Garage działają placówki w Szemudzie, Kościerzynie i we Wrocławiu. 14 czerwca otwarto nowy franczyzowy warsztat, który znajduje się w miejscowości Nowiny (obok Kielc).

- M4K Garage, czyli sieć warsztatów samochodowych, coś co było dla mnie kiedyś utopią, czyli działania internetowe przeniesione w rzeczywistość. Warsztat samochodowy na zasadach franczyzowych, ale takich jak McDonald, gdzie w każdym warsztacie w Polsce obowiązują te same standardy. Zarówno wiedza, szkolenia, podręczniki czy nawet oleje, chemie i wyposażenia. Tak naprawdę, to bez względu na to, w którym warsztacie klient się znajdzie, będzie obsługiwany tak samo. Dotyczy to zarówno jakości usług jak i ich ceny - zaznacza Michał Jesionowski, właściciel marki M4K Garage. (cyt.echodnia.eu)

- Oferujemy bardzo szeroką specjalizacją, natomiast nie jesteśmy od wszystkiego, bo jak jest coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Przede wszystkim będzie u nas pełna mechanika pojazdowa w zakresie remontów zawieszenia, układów hamulcowych, remontów silnika czy chociażby skrzyni biegów. Do tego całe setapy tuningowe. To, czym nie będziemy się teraz zajmować w Nowinach, to elektronika, diagnostyka. Będziemy to też rozwijać, więc serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie się działo - dodaje Michał Jesionowski.  (zachowano oryginalną pisownie)

6.  W lipcu rozstrzygnie się sprawa klauzul w umowach franczyzy aptecznej!

Na 30 czerwca br. zaplanowano zakończenie prac, dotyczących opracowywania niedozwolonych zapisów umów franczyzowych na rynku aptecznym. W pracach uczestniczy zarówno UOKiK, jak i Rzecznik MŚP oraz Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Zespół powstał w odpowiedzi na problematykę niedozwolonych umów, towarzyszących umowom franczyzowym, które w ocenie inspekcji farmaceutycznej skutkują włączaniem małych podmiotów – spółek farmaceutów – do większych grup kapitałowych i tworzenie tzw. " słupów" dużych sieci.

Problem opłat marketingowych w ramach umowy franczyzy

7. Kolejne franczyzowe sklepy w Grupie Specjał!

Mało sprzyjająca tej wiosny pogoda nie zahamowała tempa otwarć sklepów franczyzowych sieci Nasz Sklep w różnych formatach. We franczyzach zarządzanych przez Specjał jest już w sumie 10 128 placówek handlowych wg danych na połowę maja - poinformowała firma w najnowszym komunikacie. 

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook