Franczyza gastro-kurierska rośnie

25 maj 2020
źródło: Biuro prasowe Stava

Firma Stava, franczyza gastro-kurierska, zajmująca się dowozem jedzenia rozszerzyła swój zasięg działalności. Pojawiły się nowe oddziały.

Najnowszy oddział, prowadzony przez franczyzobiorcę znajduje się w Kaliszu. Sieć w ostatnich tygodniach uruchomiła także dostarczanie zamówień ze sklepów. W tym zakresie współpracuje z sieciami handlowymi oraz niezależnymi przedsiębiorstwami. Wcześniej specjalizowała się głównie dowozem jedzenia z restauracji. Koronawirus przyczynił się do tego, że franczyza gastro-kurierska stała się bardziej popularna.

Nowe warunki funkcjonowania gastronomii związane z koronawirusem wpłynęły także na nasz biznes. Cały czas dynamicznie się rozwijamy i szukamy nowych kanałów wzrostu. W dwa lata w okresie od 2018 do 2019 urośliśmy o 1170 proc., średnio 11,2 proc. miesięcznie. Od zamknięcia restauracji dla gości w połowie marca tego roku tempo wzrostu zwiększyliśmy do 20 proc. Otwieramy kolejne oddziały i rozszerzyliśmy zakres usług o dowozy ze sklepów – mówi Paweł Aksamit, prezes zarządu Stava.

Stava to pierwsza w Europie franczyza gastro-kurierska, która posiada już 28 oddziałów w 25 polskich miastach.

***

Polecamy także:

Wywiad: O franczyzie z Pawłem Aksamitem - prezesem Stava

Wywiad: O franczyzie z Pawłem Aksamitem - prezesem Stava

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook