Franczyza Komfort pomysłem na biznes!

18 lip 2021
artykuł sponsorowany

Sklepy KOMFORT S.A. to polska firma z przeszło 27-letnią tradycją, będąca liderem rynku w branży podłóg. Firma łączy wieloletnie doświadczenie rynkowe z najlepszymi europejskimi trendami pod względem produktów i formatu sklepu. Dziś oferta obejmuje nie tylko starannie dobraną kolekcję paneli podłogowych, podłóg drewnianych, wykładzin i dywanów, ale także drzwi, pełną ofertę do wykończenia łazienek oraz kuchni. W ostatnim czasie firma poszerzył również swój asortyment dodatkowo o kolekcję mebli, oświetlenia i artykułów dekoracyjnych. W ten sposób w sklepach KOMFORT można znaleźć aktualnie produkty do kompleksowego wykończenia wnętrz mieszkań, biur i domów.

Celem KOMFORT jest zdobycie pozycji lidera w kategorii „LIFE IMPROVEMENT” poprzez innowacyjną i nowoczesną organizację sklepów stacjonarnych i on-line, które zaoferują Klientom kompleksowe rozwiązania - od koncepcji aż po finalną realizację ich projektu.

 – W ostatnim czasie wypracowaliśmy finalny model sklepu, który ma być wygodnym miejscem do zaplanowania swojego remontu. W dobie wiecznie brakującego czasu dajemy Klientom komfortowe wsparcie od etapu inspiracji, poprzez doradztwo i projektowanie, aż po wykonanie montażu pod klucz. Dążymy do tego, aby nasze sklepy miały kompleksową ofertę podłóg, drzwi, łazienek, kuchni ale też mebli, sypialni, jadalni czy oświetlenia. Równocześnie będziemy rozwijali nasz koncept franczyzowy, który świetnie się sprawdza w mniejszych miejscowościach i tam także chcemy trafić do naszych Klientów z szerszą – bogatszą o kuchnie czy łazienki – ofertąpodsumowuje Wojciech Doniec, Dyrektor Operacyjny Sklepy Komfort S.A.

Sieć sklepów KOMFORT liczy obecnie ponad 150 sklepów, w tym 61 franczyzowych. Firma stawia na rozwój i planuje kolejne otwarcia sklepów franczyzowych. W II kwartale 2021 do sieci sklepów dołączyły dwie lokalizacje franczyzowe w Obornikach Śląskich i Nowym Dworze Mazowieckim. Dwa powyższe sklepy zawierają już w swojej ofercie pełen asortyment, czyli zostały otwarte w nowym formacie sklepów franczyzowych jako Mini Komfort Home i posiadają na ekspozycji nie tylko kolekcje podłogowe, ale również łazienkowe i meblowe. Format Mini Komfort Home cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród Właścicieli istniejących już sklepów franczyzowych. – Obecnie prowadzone są rozmowy z Franczyzobiorcami na temat rozbudowy ich sklepów o kategorie łazienkowe oraz meblowe i ustalany jest grafik prac związanych z przebudową działających już salonówdodaje Marta Parafińska Menedżer ds. franczyzy Sklepy Komfort S.A.

Model franczyzy depozytowej KOMFORT zapewnia Franczyzobiorcom bezpieczeństwo biznesowe – Partnerzy nie angażują środków własnych w zakup towarów, a zarządzanie asortymentem i zapasem jest prowadzone z poziomu centrali. Dodatkowym atutem jest niska opłata licencyjna zaczynająca się już od 65 tys. zł netto. KOMFORT zapewnia również projekt i aranżacje salonów, wsparcie w obszarze szkoleń, operacji, promocji i marketingu.

Franczyzobiorcy cenią sobie współpracę z firmą KOMFORT. Jest to silna marka na polskim rynku, a przy wyborze sieci franczyzowej stabilność marki odgrywa dużą rolę. O zaletach współpracy franczyzowej z firmą KOMFORT wypowiada się m.in. Franczyzobiorca z Obornik Śląskich: Bardzo duża pomoc ze strony firmy, brak konieczności inwestycji własnej w zatowarowanie i wykończenie sklepu. Dodatkowo otrzymujemy wsparcie marketingowe, szkolenia jakie oferuje Komfort. Fajna firma, świetni ludzie. Decyzja o nawiązaniu współpracy zapadła bardzo szybko. Od momentu nawiązania kontaktu z Menedżerem ds. Franczyzy i uzyskaniu informacji na temat warunków współpracy zdecydowaliśmy się niemal od razu.

Firma poszukuje Franczyzobiorców w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców w różnych regionach Polski. Od franczyzobiorców oczekuje przede wszystkim doświadczenia w prowadzeniu działalności, zaangażowania i identyfikacji z marką KOMFORT. Znajomość branży jest atutem, ale nie jest warunkiem koniecznym do nawiązania współpracy.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook