Franczyza MNIAMI, Meet & Fit oraz Chorten w kolejnych miejscowościach - flesz tygodnia

28 sty 2022
źródło: materiały prasowe

Lokal Meet & Fit pojawił się w Ciechanowie. Franczyza MNIAMI zagości w kolejnych miejscowościach. Chorten rośnie w zaskakującym tempie. A prace nad ustawą franczyzy zostaną wznowione! To jest flesz tygodnia! Przeczytaj w skrócie.

1. Nowy lokal Meet & Fit w Ciechanowie

W minionym tygodniu, firma „7 Street Łukasz Błażejewski” otworzyła lokal Meet & Fit w Ciechanowie. Znajduje się on przy Placu Jana Pawła II 2 i ma powierzchnię 45 m2. Ciechanowski lokal posiada miejsca siedzące dla maksymalnie 9 osób. W lokalu zostaną także uruchomione w formie dark kitchen marki: Woody’s – Premium Burgers i King Rooster.

W planach na najbliższe tygodnie, firma ma zaplanowane rozpoczęcie prac adaptacyjnych lokali w Warszawie i Mławie. Równolegle prowadzi także rozmowy, związane z otwarciem lokali w Olsztynie, Ostródzie i w Rudzie Śląskiej.

Lokal Meet & Fit, MNIAMI i Chorten w kolejnych miejscowościach - flesz tygodnia

 

2. Franczyza MNIAMI rośnie!

Sieć franczyzowa MNIAMI podzieliła się na swoim profilu społecznościowym, że w najbliższym czasie jej mobilne przyczepy pojawią się w kolejnych miejscowościach. Tym razem Franczyza MNIAMI zagości w Lublinie, Wrocławiu i Iławie. Co da sieci łącznie 31 lokalizacji.

Meet & Fit, MNIAMI i Chorten w kolejnych miejscowościach - flesz tygodnia

3. Columbus podwójnym zwycięzcą Diamentów Forbesa 2022

Już po raz 14. magazyn Forbes opublikował zestawienie najszybciej rozwijających się firm w Polsce. Tegoroczny Diament Forbesa trafił do Columbus Energy w dwóch kategoriach - Spółka zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu firm, o przychodach przekraczających 250 mln zł oraz w zestawieniu regionalnym, w woj. małopolskim.

- To pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla Columbusa i mam nadzieję, że nie ostatnie. Diamenty Forbesa potwierdziły, że w 2020 r. Spółka osiągnęła spektakularną dynamikę wzrostu. Ale na tym nasze ambicje się nie kończą. Nowości, które od pewnego czasu przygotowujemy, dadzą podstawę do dalszego rozwoju Columbus, i liczę, że długoterminowa strategia naszej transformacji w spółkę technologiczną też zostanie w przyszłości zauważona - komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

4. Prace nad ustawą franczyzy zostaną wznowione!

Ministerstwo Sprawiedliwości miało cierpliwie czekać na samoregulację, czyli opracowanie Kodeksu Dobrych Praktyk we Franczyzie, nad którym od dłuższego czasu debatuje Zespół Roboczy ds. Franczyzy. Finalna wersja takiego dokumentu miała zostać zatwierdzona przez franczyzobiorców, franczyzodawców oraz samego Rzecznika MŚP.

Ostatnio w mediach ponownie zaczęły pojawiać się informacje o wznowieniu prac nad ustawą. Dlatego też, w tej sprawie wystosowaliśmy zapytanie do Ministerstwa Sprawiedliwości. Wznowienie prac potwierdziły portale wiadomoscihandlowe.pl i dlahandlu.pl, którym udało się uzyskać taką informację z Ministerstwa. Informacja na temat prac przy ustawie, została także przekazana w najnowszym reportażu Anity Gargas (transmitowanym 27 stycznia br. w TVP), w którym przedstawiono sytuację poszkodowanych franczyzobiorców sieci Intermarche. Autorka dokumentu wspomniała, że Resort wznawia prace nad ustawą franczyzową i do konsultacji zaprasza wszystkich zainteresowanych franczyzobiorców.

Na nasze zapytanie, Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało równie krótkim komunikatem. Poinformowano nas, że  (...) niebawem odbędą się szerokie konsultacje społeczne z organizacjami reprezentującymi franczyzodawców i franczyzobiorców. W Ministerstwie Sprawiedliwości dobiegają końca prace analityczno-koncepcyjne dotyczące regulacji rynku franczyzy (...).

5. Ciacho bez cukru wprowadza opcje bez glutenu!

Ciacho bez cukru dołączyło do programu Menu bez glutenu. Cukiernia specjalizująca się w produkcji zdrowych słodyczy oferuje produkty bezpieczne dla osób z nietolerancjami pokarmowymi. W menu znajdziecie ciasta, torty, tarty, muffiny, eklery, desery i inne monoporcje pozbawione glutenu i tradycyjnego cukru. Notabene znajdziecie też słodkości bez laktozy, proteinowe, keto i wegańskie na miejscu i na zamówienie To manufaktura dobrego smaku. Jeżeli jeszcze nie znasz… - wspomniała sieć w sowim komunikacie prasowym.

6. Sklep z logo Chorten w Lublinie

Nowy punkt pod szyldem Grupy Chorten od kilku dni działa w Lublinie. Punkt partnerski znajduje się przy ulicy Głębokiej 10/12.

- To nasza kolejna placówka partnerska w tym mieście. Cieszymy się, że coraz więcej niezależny detalistów nawiązuje z nami współpracę - mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Nowo otwarta placówka, to 189 punkt partnerski Grupy Chorten w województwie lubelskim.

 

Meet & Fit, MNIAMI i Chorten w kolejnych miejscowościach - flesz tygodnia

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook