Franczyza RE/MAX: "Działamy w ponad 110 krajach, od niemal 50 lat"

23 paź 2021
artykuł sponsorowany

Droga do franczyzy RE/MAX nie jest długa, ale wymagająca. Nie każda osoba może zostać franczyzobiorcą RE/MAX. Wysoka jakość współpracy ma duże znaczenie. Aby mieć pewność, że zostanie zachowana, sieć przeprowadza kilka rozmów z potencjalnymi kandydatami, przed nawiązaniem stałej współpracy.

Monika  Saniternik, Manager ds. Franczyzy, o sieci RE/MAX mówi tak: 

Franczyza RE/MAX: "Działamy w ponad 110 krajach, od niemal 50 lat"- Wyróżniamy się na rynku nieruchomości na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim jesteśmy marką międzynarodową. Działamy w ponad 110 krajach, od niemal 50 lat, a więc doświadczenie w biznesie w branży nieruchomości mamy bardzo duże.

Nieprzerwanie, od 13 lat jesteśmy nr 1 według rankingu Franchise Times Top 400, jak również nr 1 w branży, co daje pozycję 11 wśród globalnych franczyz magazynu Entrepreneur, 2020 Top Global Franchises Ranking.

Wizja i misja marki RE/MAX jest jasno zdefiniowana, spójna i niezmienna dla wszystkich partnerów RE/MAX od niemal 50 lat. Mamy własną Akademię RE/MAX, która przygotowuje od podstaw - zarówno agenta nieruchomości, jak i właściciela biura RE/MAX do prowadzenia biznesu.

Bardzo duże znaczenie ma dla nas etyka zawodu, wysokie standardy pracy. Biznes z RE/MAX to biznes w oparciu o wartości. Szukamy partnerów biznesowych, dla których jakość biznesu ma znaczenie. Chcemy, by rynek nieruchomości był obsługiwany przez najlepszych agentów, którzy zgodnie z wysokimi standardami, będą oferować usługę na najwyższym poziomie. Taki jest nasz cel. Stawiamy na jakość i na ciągły rozwój, nie na ilość.

Podstawowym założeniem konceptu RE/MAX jest zarządzanie biurem nieruchomości, rekrutacja, budowanie i wspieranie przez franczyzobiorcę zespołu profesjonalnych, zaangażowanych i skutecznych agentów nieruchomości. Franczyzobiorcy działają tylko w oparciu o umowy ekskluzywne, wdrażają wysokie standardy obsługi klienta i tym samym mocno zwiększają swoją konkurencyjność na lokalnym rynku.

To bardzo dobry biznes dla menedżerów. Nie oczekujemy doświadczenia w branży nieruchomości. Mając własną jednostkę szkoleniową (Akademię RE/MAX), nasi franczyzobiorcy mają pewność, że pomimo braku doświadczenia w branży, będą bardzo dobrze przygotowani do efektywnego zarządzania biurem i zespołem w biurze RE/MAX.

Dla kogo franczyza RE/MAX?

Franczyza RE/MAX to bardzo dobry biznes dla osób, które:

  • pracują w korporacjach na stanowiskach menedżerskich, dyrektorskich, mają doświadczenie w zarządzaniu zespołem, ale poszukują nowych wyzwań i myślą o prowadzeniu własnego biznesu;
  • myślą o otworzeniu własnego biura nieruchomości, ale brakuje im wiedzy, doświadczenia, technologii czy sprawdzonego modelu biznesowego;
  • szukają dobrego pomysłu na biznes na wiele lat, opartego na sprawdzonym systemie biznesowym, zgodnego z trendami i oczekiwaniami na rynku nieruchomości, z wysokim potencjałem skalowalności biznesu;
  • myślą o rodzinnym biznesie w branży nieruchomości, by w oparciu o rozpoznawalny na całym świecie system, rozwijać swoją firmę i po latach móc przekazać stabilny, dobrze prosperujący biznes bezpośrednio w ręce kolejnego pokolenia;
  • działają jako agenci nieruchomości, ale ich ambicją jest własne biuro nieruchomości, które stawia na wysoką jakość obsługi klienta;
  • prowadzą biura nieruchomości, ale szukają większych możliwości rozwoju i zmagają się z wysokimi kosztami prowadzenia biznesu. Chcą działać tylko na umowach ekskluzywnych, wdrażać wysokie standardy obsługi klienta i tym samym mocno zwiększyć swoją konkurencyjność na lokalnym rynku.

Sieć międzynarodowych biur nieruchomości wymaga od swoich partnerów kilku kluczowych kwestii, takich jak:

  • motywacji do działania, przedsiębiorczości i maksymalnego zaangażowania w prowadzenie biura (zarządzać biurem RE/MAX franczyzobiorca może osobiście lub poprzez zatrudnionego menedżera);
  • wysokiej kultury osobistej, działania w ramach ściśle określonych zasad i procedur, przestrzegania wysokich standardów etycznych obowiązujących w sieci RE/MAX;
  • dysponowania kapitałem inwestycyjnym na pokrycie wstępnej, jednorazowej opłaty franczyzowej, zakupu wyposażenia biura, obrandowania lokalu, utrzymania stanowiska administratora biura oraz na pokrycie kosztów działalności biura przez kilka pierwszych miesięcy (rezerwa finansowa);
  • dysponowania lokalem własnym lub wynajętym, w samodzielnie wyszukanej lokalizacji (nie musi to być centrum miasta), z dostępnymi miejscami parkingowymi, wykończonym zgodnie z identyfikacją wizualną marki RE/MAX (lokal akceptuje biuro regionalne). Ważne, by biuro było funkcjonalne, dobrze zorganizowane, komfortowe do prowadzenia działalności przez agentów stowarzyszonych z biurem RE/MAX.

Ile kosztuje franczyza RE/MAX?

Franczyzobiorca uiszcza opłatę wstępną, jednorazową - ustalaną indywidualnie. Dodatkowo opłaca stałą opłatę miesięczną, niezależną od ilości przeprowadzonych transakcji, uruchamianą najpóźniej 90 dni od daty zawarcia umowy franczyzowej. Franczyzobiorca rozlicza się z siecią na podstawie określonego procentu od uzyskanych przychodów.

- Biuro działające zgodnie ze standardami i modelem biznesowym RE/MAX może osiągnąć break-even-point już w ciągu pierwszego roku istnienia. Jednak dwa lata to przewidywany okres na uzyskanie stabilnej i silnej pozycji na lokalnym rynku - mówi Monika  Saniternik. 

- RE/MAX Polska i kolejne lata rozwoju. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Na bieżąco śledzimy rynek i jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Chętnie pomagamy i doradzamy naszym klientom w kwestiach nieruchomościowych. Cieszymy się na kolejne lata współpracy z naszymi partnerami biznesowymi - podsumowuje. 

Znajdź RE/MAX Polska w katalogu Franczyza INFO >>kliknij tutaj<<

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook