Franczyza RE/MAX dla tych, którzy lubią budować zespoły i wspierać w działaniu

22 mar 2022

artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach wiele osób dąży do osiągnięcia niezależności zawodowej i planuje rezygnację z etatu na rzecz prowadzenia własnego biznesu. Wśród czynników, jakie skutecznie chłodzą zapędy związane z założeniem firmy – jest brak pewności w zakresie utrzymania się rynkowego popytu na określone produkty czy usługi oraz wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Interesującą opcją może okazać się jednak franczyza RE/MAX – marki, która jest liderem na dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości. Oferta franczyzowa globalnej sieci RE/MAX to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają budować zespoły i wspierać w działaniu, dlatego cieszy się uznaniem wśród osób z doświadczeniem managerskim oraz mających za sobą pracę w korporacji.

RE/MAX – solidna marka i atrakcyjna franczyza

Niebawem marka RE/MAX świętować będzie 50-lecie swojego istnienia, jednak nadal nie przestaje się rozwijać. Aktualnie, największa na świecie sieć biur nieruchomości zrzesza już ponad 140 tysięcy agentów, którzy w 110 krajach działają pod szyldem 8300 biur. W samej Polsce, na bazie franczyzy RE/MAX – funkcjonuje już 30 biur nieruchomości, dla których pracuje ponad 300 agentów.

Pomimo różnych zawirowań na rynku nieruchomości, branża ta niemal zawsze notuje wzrost i jest bezpieczną przystanią dla inwestorów. Korzystny trend rynkowy w połączeniu z partnerstwem światowego brandu RE/MAX, który kojarzony jest z solidnością i najlepszą jakością obsługi klientów – to szansa na doskonale prosperujący biznes! Franczyza RE/MAX to wiarygodność i zaufanie klientów już na samym starcie. Sprawdzony i dopracowany w najmniejszym szczególe system RE/MAX – to z kolei idealny drogowskaz do zbudowania zespołu i sukcesywnego rozwijania biura nieruchomości.

Model franczyzy RE/MAX oparty jest na niestandardowych rozwiązaniach, bowiem bezpośrednią rolą franczyzobiorcy nie jest sprzedawanie, a stwarzanie jak najlepszych warunków do pracy rzeszy podległych agentów. Istotnym filarem tej franczyzy jest systemowe wsparcie, na jakie może liczyć właściciel biura spod szyldu RE/MAX – na wszystkich płaszczyznach biznesu i na każdym etapie działalności. Kilkudziesięcioletnie doświadczenia dowiodły, że ten unikalny koncept, realizowany z żelazną konsekwencją, przekłada się na najlepszą efektywność biznesową. Wśród głównych wyzwań i zadań, jakie stoją przed franczyzobiorcą, jest przede wszystkim zarządzanie biurem oraz budowa i wspieranie zespołu agentów.

Franczyza RE/MAX – na co jeszcze mogą liczyć partnerzy międzynarodowej sieci biur nieruchomości?

Ważnym elementem franczyzy RE/MAX jest dostęp partnerów (właściciela biura i agentów) do profesjonalnych, europejskich szkoleń, dzięki którym szybko poszerzają oni swoje kompetencje oraz poprawiają efektywność sprzedażową. System RE/MAX to także wysokie standardy etyczne i polityka poleceń, przez co w ramach sieci nie występuje nieuczciwa konkurencja ani destabilizujący ducha zespołu „wyścig szczurów”. Zarządzanie takimi strukturami to dla franczyzobiorcy RE/MAX duże udogodnienie, przyjemność i gwarancja stabilnego rozwoju biznesu oraz satysfakcjonująca ścieżka kariery zawodowej.

W ramach wsparcia biura regionalnego, franczyzobiorca RE/MAX może ponadto liczyć na współpracę z szerokim gronem sprawdzonych, branżowych specjalistów, takich jak np.: eksperci kredytowi i ubezpieczeniowi, prawnicy, notariusze, architekci czy projektanci wnętrz. Oprócz tego, w sieci RE/MAX nie brakuje profesjonalnych fotografów, fachowców od home stragingu oraz grafików. Nieocenionym wsparciem ze strony sieci, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo wydatków i czasu – jest wielopłaszczyznowa pomoc działu marketingu – zarówno w obszarze reklamy konwencjonalnej, jak i promocji w internecie. Do dyspozycji franczyzobiorców pozostaje również konsultant operacyjny. Najlepszą rekomendacją dla oferty franczyzowej RE/MAX jest hasło i zarazem żywa w praktyce idea – „Samodzielny, ale nie sam”.

Kariera dla managera, czyli kto sprawdzi się jako franczyzobiorca RE/MAX?

Aby wcielić się w rolę franczyzobiorcy RE/MAX – wcale nie trzeba posiadać kierunkowego wykształcenia czy nawet doświadczenia w branży nieruchomości. Wieloletnie praktyki sieci RE/MAX w zakresie franczyzy, pozwoliły stworzyć profil idealnego kandydata na partnera biznesowego renomowanej marki. –Stawiamy przede wszystkim na osoby ambitne, zorganizowane, przedsiębiorcze, pełne energii i lubiące pracować z ludźmi. Jak w każdym biznesie, także i we franczyzie RE/MAX – konieczne jest zaangażowanie i wytrwałość. Dobry manager, który prowadził będzie biuro RE/MAX, powinien być również otwarty na ciągły rozwój oraz posiadać umiejętności przywódcze i łatwość budowania relacji interpersonalnych. Pomimo, że franczyzobiorcy RE/MAX cieszą się naszym zaufaniem i otrzymują dużą swobodę działania, to istotne jest, aby przestrzegali oni sprawdzonych zasad i standardów systemu – Monika Saniternik, Manager ds. Franczyzy, zdradza podstawowe kryteria, jakimi kieruje się podczas typowania kandydatów na idealnego partnera sieci RE/MAX.

Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują, że w roli franczyzobiorców sieci RE/MAX najlepiej odnajdują się osoby mające za sobą karierę managerską i/lub związane były z pracą w korporacjach. Nie oznacza to oczywiście, że w biznesie z RE/MAX nie poradzą sobie osoby, które pracowały już na rynku nieruchomości czy osoby, które dopiero rozpoczynają swoja zawodową karierę. Liczą się bowiem indywidualne predyspozycje, wspólna wizja i podzielanie wartości, z jakich znany jest brand RE/MAX dodaje Monika Saniternik, nie zamykając nikomu nadziei na „życiową przygodę” z franczyzą najlepszej sieci biur nieruchomości na świecie.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook