Franczyza Sfinks budzi się i otwiera kolejne lokalizacje! Biedronka otwarta w niedziele? - flesz tygodnia

09 lip 2021
źródło: materiały prasowe

Polska sieć prężnie rozwija zagraniczną franczyzę. Franczyza Sfinks wraca do gry i podpisuje kolejne umowy. Biedronka testuje współpracę z Pocztą Polską i planuje być otwarta w każdą niedzielę! PRCH wnosi skargę do Komisji Europejskiej! To jest najnowszy flesz tygodnia!

1. Franczyza Sfinks zaczyna rosnąć! Otwarto 2 nowe restauracje!

Franczyza Sfinks wraca do gry. Sieć uruchomiła 2 lokale, które działają w modelu franczyzowym. Pierwszy lokal znajduje się w Bielsku-Białej. Drugi lokal znajduje się w Częstochowie. Nowa restauracja w Bielsku Białej ma powierzchnię aż 200 mkw.

- Sieć Sphinx po przerwie spowodowanej lockdownem uruchamia swoją pierwszą restaurację w Bielsku-Białej. W samym centrum miasta, dzięki czemu lokal jest łatwo dostępny zarówno dla mieszkańców, jaki osób odwiedzających miasto. Mamy nadzieję, że bielski Sphinx szybko zyska swoich stałych gości. Zapraszamy do odwiedzin i wypróbowania nowego sezonowego menu –  mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Franczyza Sfinks budzi się i otwiera kolejne lokalizacje! Biedronka otwarta w niedziele? - flesz tygodnia

2. PRCH skarży się do Komisji Europejskiej

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) wysłała do Komisji Europejskiej informację, w której opisała sytuację na rynku. PRCH zaopiniowała, że Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. (tzw. "covidowa"), nie jest zgodna z prawem i Konstytucją RP.

Intencją PRCH jest przedstawienie sytuacji zaistniałej w wyniku wprowadzonego programu pomocowego w ramach Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, ze specjalnym uwzględnieniem art. 15 ze i jego nowelizacji (art. 15ze1 i art. 7) oraz zwrócenie uwagi Komisji na konieczność wszczęcia postępowania z urzędu w zakresie udzielenia niedozwolonej pomocy publicznej. PRCH, odwołując się do posiadanych opinii i analiz prawnych, wielokrotnie przekazywanych na ręce przedstawicieli Rządu RP podkreśla, że program pomocowy określony art. 15ze i art. 15ze1 stanowi niedozwoloną pomoc publiczną naruszającą art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Wniosek zawiera szczegółowy opis sytuacji na rynku centrów handlowych i uzasadnia, w jaki sposób pomoc państwa wpływa na pozycję konkurencyjną reprezentowanej przez stowarzyszenie branży centrów handlowych - czytamy na stronie PRCH.

prch skarży się do komisji europejskiej

3. Top Market zamieni się w Stokrotkę?

Do UOKiK wpłynął wniosek Emperii Holding (właściciela sieci Stokrotka) o przejęcie dziewięciu sklepów marki Top Market położonych w podwarszawskich miejscowościach. Umowa przejęcia ma być sfinalizowana do końca roku.

Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy pośredniego przejęcia przez Emperia Holding, części mienia należącego do P.P.H.U. „J.R.T.W.M. – Krawczyk” Spółka Jawna z siedzibą w Otwocku, tj. zamiaru zgłaszanego na podstawie art. 13 ust. 2 pkt 4 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów - czytamy w komunikacie UOKiK.

Franczyza Sfinks budzi się i otwiera kolejne lokalizacje! Biedronka otwarta w niedziele? - flesz tygodnia

4. W 6 miesięcy KOKU Sushi otworzyło 6 lokali

W ciągu ostatnich 6 miesięcy, pod szyldem KOKU Sushi pojawiło się  6 nowych restauracji. W sumie  działa ich już 38.

Nowe lokale KOKU Sushi otworzyły się w Lublińcu, Komornikach koło Poznania, Olsztynie, Lubaniu, Bydgoszczy i Łodzi Retkinia. Są to zarówno restauracje w wersji Standard, jak i Point, czyli punkty nastawione wyłącznie na realizację zamówień na wynos i w dostawie.

Rekordowa liczba podpisanych umów oraz nowych otwarć cieszy, tym bardziej że znajdujemy się w wyjątkowo trudnym dla gastronomii okresie. Roczny lockdown nadwyrężył kondycję branży, jednak to nie powstrzymało naszych partnerów przed inwestycją w KOKU Sushi. Obroty poszczególnych lokali, ogólny wzrost całej sieci oraz poziom zainteresowania franczyzą pokazują, że wdrożone przez nas rozwiązania są skuteczne, a sam biznes – bezpieczny. Mamy nadzieję, że utrzymamy ten trend przez długi czasmówi Urszula Olechno, współwłaścicielka KOKU Sushi.

Franczyza Sfinks budzi się i otwiera kolejne lokalizacje! Biedronka otwarta w niedziele? - flesz tygodnia

5. Biedronka otwarta w niedzielę?

Zakaz handlu budzi wiele kontrowersji, a w planach pojawiają się kolejne pomysły "na załatanie luk w ustawie", mimo to wiele sieci nadal rozważa otwarcie swoich placówek we wszystkie niedziele. Teraz do listy firm, dołącza sieć Biedronka, która rozpoczyna pilotaż z Pocztą Polską.

Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską  – czytamy komunikat, jaki opublikował portal money.pl.

Przypomnijmy, że ww. plany nie dotyczą sklepów franczyzowych, gdzie zgodnie z ustawą właściciel może mieć otwarty punkt w niedzielę, jeśli będzie stał za "ladą". Nie może jednak tego dnia angażować do pracy pracownika.

biedronka otwarta w niedzielę, franczyza sfinks wraca do gry

6. Polska sieć rozwija franczyzę poza granicami!

Food Plus, to polska sieć franczyzowa należąca do Mastermedia, która posiada ponad 200 sklepów. Znajdują się one w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Niderlandach i Irlandii.

Sieć powstała w czerwcu 2016 r i prężnie rozwija kolejne placówki w modelu franczyzowym.

8. Zdrowa Krowa szuka franczyzobiorców!

Zdrowa Krowa szuka franczyzobiorcy, który chciałby poprowadzić swoją restaurację w niesamowitym miejscu - Cavatina Hall. Nowa restauracja ma działać w koncepcie smile&wine i jako pierwsza knajpa tej sieci, ma mieć część kawiarnianą.

9. 7-Eleven a pozwy zbiorowe franczyzobiorców!

Na portalu insideretail.com.au., pojawiła się informacja, że 7-Eleven potwierdziło ugodę ze swoimi franczyzobiorcami z Australii. Początki tego sporu sięgają 2017 roku. Niestety sieć nie udostępniła szczegółowych informacji dotyczących samej ugody. Wiadomo jednak, że ugoda jest wynikiem mediacji.

Grupa franczyzobiorców 7-Eleven zarzucała sieci wprowadzanie w błąd i "oszukańcze zachowanie", a także naruszanie umów franczyzy.

Franczyza Sfinks budzi się i otwiera kolejne lokalizacje! Biedronka otwarta w niedziele? - flesz tygodnia

10. Północ Nieruchomości z kolejnym oddziałem!

Franczyza Północ Nieruchomości powiększyła się o kolejny oddział. Nowy lokal znajduje się w Piastowie.

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook