Franczyza SPAR - myślą globalne, działają lokalnie!

11 cze 2020

SPAR to znana każdemu sieć sklepów, zrzeszająca niezależnych przedsiębiorców. Sklepy SPAR działają na 4 kontynentach i jest ich już ponad 13 000. Czy można posiadać własny sklep SPAR? Jak franczyza SPAR wygląda w praktyce? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Wojciechem Bystroniem, Dyrektorem ds. Relacji i Ekspansji.

Ostatnio w mediach głośno o ekspansji sieci sklepów SPAR. Ile już posiadacie Państwo jednostek franczyzowych?

Na dzień dzisiejszy sieć naszych sklepów liczy 219 placówek. 175 sklepów jest zarządzanych przez naszych niezależnych Partnerów.

To Państwo wybieracie lokalizację i miejsce na nowy sklep?

Tak, każda lokalizacja jest oceniana i rekomendowana przez Dział Rozwoju oraz Dział Operacyjny. Analizujemy czy dana lokalizacja ma odpowiedni potencjał sprzedażowy i odpowiada oczekiwaniom lokalnej społeczności. Ostateczna akceptacja dla nowej placówki następuje na podstawie decyzji Zarządu Wasz Sklep SPAR.

Kto może zostać potencjalnym franczyzobiorcą SPAR?

Naszym Partnerem może zostać każdy niezależny przedsiębiorca, który samodzielnie prowadzi sklep spożywczy na terenie naszego kraju. Oczywiście, należy spełnić pewne podstawowe warunki: powierzchnia sprzedaży placówki musi mieścić się w jednym z trzech formatów tj. SPAR Express, SPAR Supermarket lub EUROSPAR, a lokalizacja sklepu powinna rokować na rozwój sprzedaży. Ponadto należy być otwartym na dostosowanie sklepu do standardów SPAR oraz zadeklarować ścisłą współpracę z siecią partnerską.

Franczyza SPAR - myślą globalne, działają lokalnie!

Jakie macie Państwo wymagania finansowe? Ile potrzeba wkładu własnego?

Wkład przedsiębiorcy w dostosowanie sklepu do standardu SPAR jest określany indywidualnie, w trakcie oceny każdej kolejnej lokalizacji. Jest on uzależniony od wielu czynników, m.in. aktualnego stanu technicznego sklepu.

Czy przedsiębiorca może liczyć na wsparcie Państwa? Na przykład w zakresie księgowości?

Może nie tylko na nie liczyć, ale realnie je otrzyma. Wspomagamy naszych Partnerów w zakresie działań operacyjnych, szkoleniowych, logistycznych, a także marketingowych. Oferujemy naszym Partnerom możliwość korzystania z know-how międzynarodowej sieci sklepów SPAR. Mamy mocny i rozpoznawalny brand, który przyciąga klientów oraz markę własną produktów. O rozwój sieci i wsparcie Partnerów dbają sprawdzony zespół menedżerski oraz świetny, doświadczony personel.

Na ile lat podpisywana jest pierwsza umowa?

Umowa partnerska jest podpisywana na czas określony, z półrocznym okresem wypowiedzenia przysługującym każdej ze stron.

Dziękuję za odpowiedzi!

***

Polecamy także:

Najlepiej zarządzane franczyzy na świecie - TOP 100

Najlepiej zarządzane franczyzy na świecie - TOP 100

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook