Franczyza Sweet Gallery rośnie!

19 cze 2020
źródło: retailnet.pl

Sweet Gallery – właściciel konceptów gastronomicznych takich jak: Lodolandia, Kołacz na Okrągło, Bafra Kebeb, Rajskie Lody Tajskie stale rośnie. Nowa marka spółki - SiGelato, która funkcjonuje od maja br.  skupia już 25 franczyzobiorców.

(...)Rozwój SiGelato zaplanowaliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii i zatrzymaniem gospodarki. Tzw. „lockdown” nastąpił w marcu, a więc jeszcze przed rozpoczęciem sezonu lodowego. Mieliśmy więc czas na śledzenie rozwoju sytuacji oraz obserwowanie jak zareaguje na nią nasza firma i pozostałe marki – mówi Krzysztof Olesiak, prezes Sweet Gallery.

Podobnie było z Lodolandią, która również dobrze poradziła sobie z kryzysem. –  W przypadku Lodolandii jedynie opóźniliśmy start sezonu o trzy tygodnie i punkty lodowe zaczęliśmy uruchamiać w drugiej połowie kwietnia. Aktualnie działają już wszystkie przyczepy ze sprzedażą utrzymującą się na podobnym poziomie, jak w zeszłym roku w analogicznym okresie – dodaje Krzysztof Olesiak.

Obecnie pod wymienionymi wyżej szyldami działa aż 650 mobilnych punktów. Sieć nie zauważyła też większych strat podczas pandemii. Od początku pandemii spółce udało się pozyskać 50 nowych franczyzobiorców. Część z przedsiębiorców nawiązała współpracę z firmą jeszcze podczas kwarantanny. Firma nie zauważyła też spadku obrotów. U jednego z konceptów (Bafra Kebab) odnotowano spadek, który wyniósł 20 procent mniej w pierwszych dwóch tygodniach od "zamrożenia gospodarki". Niemniej szybko sytuacja wróciła do normy. W czasie pandemii firma anulowała miesięczne opłaty franczyzowe.

Biznes, który oferujemy można łączyć z inną aktywnością zawodową, można prowadzić go zdalnie, jest tani, szybki i oparty na prostych zasadach – dodał Krzysztof Olesiak.

Spółka Sweet Gallery planuje w tym roku otworzyć w Polsce kolejnych 150 nowych punktów. Sweet Gallery rozwija się również na zagranicznych rynkach, między innymi: w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czechach czy Francji.

***

Polecamy także:

Circle K - globalna franczyza znana na całym świecie!

Circle K - globalna franczyza znana na całym świecie!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook