Franczyza Żabki rośnie! Sieć otwiera 7-tysięczny sklep!

25 lut 2021
źródło: materiały prasowe

Dzisiaj, tj. 25 lutego 2021 roku został otwarty 7-tysięczny sklep sieci Żabka. Placówka zlokalizowana jest na rynku zabytkowej miejscowości Biecz, na Podkarpaciu. To pierwsza franczyzowa Żabka w tej miejscowości.  Nowy sklep znajduje się przy ul. Rynek 12. Całkowita powierzchnia placówki to 140 mkw. 

Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców w prowadzeniu biznesu przez sieć taką jak Żabka, które pozwala stabilnie kontynuować biznes na lokalnym rynku i nadal, mimo trudności, rozwijać przedsiębiorczość w Polsce. Obecnie nasza sieć to ponad 5 600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25 000 miejsc pracymówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.

 

Cieszę się, że mój sklep otworzyłam w Bieczu, ponieważ w tych okolicach się wychowałam, mam tu rodzinę, przyjaciół i wszystko, co kocham. To moja mała ojczyzna, którą ciężko byłoby mi opuścić. Wcześniej pracowałam w cukierni, ale myślałam o własnym biznesie, by wreszcie być na swoim. Planuję prowadzić  rodzinny sklep – mówi Anna Pilch, franczyzobiorczyni sklepu Żabka.

 

– Wspieramy lokalną przedsiębiorczość i oferujemy w ramach współpracy franczyzowej możliwość prowadzenia własnego biznesu pod znaną marką, z pełnym wsparciem logistycznym, technologicznym i marketingowym. Dodatkowo, co szczególnie ważne w czasie pandemii, gwarantujemy pomoc w wielu obszarach funkcjonowania biznesu, a każdą placówkę wyposażamy bezpłatnie w środki dezynfekcyjne, maseczki czy rękawiczki, aby klienci i sprzedawcy czuli się bezpiecznie. Nadal zamierzamy rozwijać się w tym regionie, obecnie w woj. małopolskim ponad 430 przedsiębiorców prowadzi sklep Żabka – mówi Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

 

Żabka w Bieczu ma dostosowaną wizualizację zewnętrzną do historycznego charakteru lokalizacji. Otwarcie w tym miejscu 7-tysięcznego sklepu, to pewnego rodzaju uwieńczenie ekspansji franczyzowej tej sieci. Biecz nazywany jest bowiem „Perłą Podkarpacia” lub „Małym Krakowem”. Do połowy XVI wieku Biecz był jednym z największych miast w Polsce.

Franczyza Żabki coraz prężniej rozwijana jest w miejscowościach poniżej 50 tysięcy mieszkańców. Tylko w 2020 roku, sieć otworzyła sklepy w 78 małych miastach. Sieć cieszy się popularnością nie tylko z uwagi na znaną markę. Na wybór tej franczyzy składa się wiele aspektów. Między innymi: Żabka gwarantuje nowym franczyzobiorcom przychód podstawowy w wysokości 16 tysięcy złotych przez pierwszy rok prowadzenia sklepu. Dodatkowo, wspiera swoich franczyzobiorców innowacyjnymi rozwiązaniami i narzędziami.  Od kilku lat skutecznie rozbudowuje także infrastrukturę logistyczną, tak aby usprawnić dostawy do swoich franczyzowych placówek.

Reasumując, Franczyza Żabki to 7000 placówek, prowadzonych przez 5600 przedsiębiorców. Sklepy tej sieci odwiedzane są przez blisko 2,5 miliona klientów.

***

Przeczytaj także:

 

Przyszłość handlu? - Żabka otworzyła sklep zasilany zieloną energią!

Tagi:

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
facebook