Franczyzobiorca przejmuje lokale McDonald's w Rosji

27 maj 2022

Agencja Reuters poinformowała, że rosyjskie restauracje, które dotychczas działały w sieci McDonald's od 12 czerwca ruszą pod nową marką. Franczyzobiorcy tym samym przejmą lokale po McDonald's, a my znamy już dokładną datę otwarcia "nowych" lokali.

McDonald's sprzedał swoje lokale w Rosji

Sieć McDonald's poinformowała w czwartek, że zamierza ponownie otworzyć swoje restauracje dla wszystkich klientów rosyjskich od 12 czerwca. Wszystkie restauracje będą jednak działały pod zupełnie nową marką - sieć postanowiła sprzedać swój biznes jednemu z lokalnych licencjobiorców.

Przypomnijmy, że McDonald's postanowiło sprzedać swoje restauracje w Rosji jako niejaki wyraz sprzeciwu wobec działań kraju dowodzonego przez Władimira Putina na terenie Ukrainy. Dla Rosjan jest to z pewnością bolesna decyzja, ponieważ koncern działał w przeszłości na terenie tego kraju przez ponad trzy dekady.

Póki co nie wiadomo jaki dokładnie koncern przejmie McDonald's i będzie prowadził swoje restauracje w tamtejszych lokalach. Jedno jednak jest pewne - zamknięcie resutaracji McDonald's na terenie Rosji ma wymiar symboliczny - pierwsza otwarta lokalizacja sieci w centrum Moskwy w 90 roku była symbolem rozkwitu amerykańskiego kapitalizmu po upadku Związku Radzieckiego. Jak sami zatem widzicie, kraj Putina doprowadził do złamania tradycji w bestialski sposób...

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Przeczytaj także

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook