Franczyzobiorcy Eurocash wreszcie stanęli na nogi

12 maj 2022

Ostatnie dni przyniosły pozytywne informacje dla franczyzobiorców grupy Eurocash, którzy są zrzeszeni w sieciach sklepów Groszek, Lewiatan, Euro Sklep i Gama. Przedsiębiorcy, którzy przed rokiem najmocniej na własnej skórze odczuli skutki pandemii koronawirusa, w końcu wyszli na prostą. Jednoznacznie wskazuje to dynamika sprzedaży porównywalnej (LFL), która ewoluowała od spadku o 12 proc. w pierwszym kwartale 2021 roku do wzrostu o 14 procent w roku bieżącym.

Grupa Eurocash z pozytywnymi wiadomościami dla franczyzobiorców

Sprzedaż zewnętrzna towarów, która była realizowana przez Grupę Eurocash w segmencie hurtowym w pierwszym kwartale 2022 roku wyniosła aż 4,67 miliardów złotych, co jest wynikiem o prawie 12 procent wyższym od tego, jaki miał miejsce w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

- W pierwszym kwartale tego roku zanotowaliśmy wyraźny wzrost sprzedaży w każdym formacie dystrybucji hurtowej. Bardzo dobrze radzą sobie zarówno współpracujący z Grupą Eurocash franczyzobiorcy zrzeszeni w sieciach Euro Sklep, Groszek, Lewiatan i Gama, jak i przedsiębiorcy prowadzący najmniejsze sklepy zrzeszone w sieci ABC, którzy są głównymi klientami Eurocash Cash & Carry, a którzy przed rokiem najmocniej odczuli skutki pandemii. Potwierdzeniem silnego odbicia jest dynamika sprzedaży porównywalnej (LFL) w Cash & Carry, która ewoluowała od spadku o 12 proc. w pierwszym kwartale ubiegłego roku, do wzrostu o 14 proc. w pierwszym kwartale bieżącego roku - tłumaczy członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash, Jacek Owczarek.

Warto przypomnieć, że łączna liczba sklepów partnerskich i franczyzowych, które są zrzeszone w całej grupie wynosiła 5 617 placówek (dane z końca marca 2022 roku). Organizowana przez Eurocash sieć ABC liczy z kolei 8720 sklepów.

Zobacz także: 6000 franczyzobiorców prowadzi sklepy Żabka w 950 miejscowościach!

Sprawdź nas także na Facebooku

FRANCZYZA INFO

Tagi:

Opublikowane przez: Sebastian Kaniewski
facebook